Kusztor ezüstérmes a Szlovák Körversenyen

Északi szomszédunk nemzeti körversenyének utolsó szakaszán duplán ünnepelhetett a P-Nívó Betonexpressz 2000-Corratec SE: a Zsolna környéki 102 kilométeres dombos etap végén Daniele Colli a második helyen ért célba, míg Kusztor Péter az összetettben lett ezüstérmes.

A P-Nívó olimpikonja eddig pazar szezont futott: megnyert három Europe Tour viadalt: a Grand Prix Hydraulika Mikolaseket, a Grand Prix Bradlót és a Grand Prix Betonexpressz 2000-t, második lett a hosszú távú országos bajnokságon, s most vasárnap a Szlovák körversenyen.

Északi szomszédunk legfőbb országúti versenyéről tudni kell: a régió legrangosabb viadalai közé tartozik, ezúttal 14 (!) kontinentális csapat és Szlovákia válogatottja is az ellenfelek között volt, ennek tükrében is igen értékes Kusztor Péter sikere. Hát még ha azt is hozzá vesszük, hogy ebben az esztendőben sikerrel teljesítette az olimpiai mezőnyverseny távját Pekingben, s immár 200 Europe Tour-ranglistapont birtokosa, ebben a versengésben várhatóan már a legjobb harminc között jegyzik! Igen biztató szereplés a közelgő varesei világbajnokság előtt…