Közel 500 kerekes a zánkai 24 óráson, Matusek Róbert egymaga mintegy félezer kilométert tekert

Az elmúlt hétvégén, a Zánkai Gyermek és Ifjúsági Centrum területén rendezte a Sportaktív SE az idei 24 órás hegyikerékpáros váltóversenyt. A 2011. július 23-24-ei viadalnak 16 kategóriában közel félezer indulója volt, a verseny – melyen a magyarok mellett szlovák, svéd, kínai, román, osztrák és svájci kerekesek is részt vettek – a fiatalok és felnőtt kategóriájúak körében egyaránt népszerű volt.

Közel 500 kerekes a zánkai 24 óráson

„Remek volt a hangulat, nagyon jól debütált az új, zánkai helyszín, kiváló a tábor infrastruktúrája; tekerhető volt a pálya az olykor eleredő eső ellenére is. Abszolút reális elképzelés, amit a verseny előtt nyilatkoztam, hogy itt 24 órás világbajnokságot lehet rendezni. Komoly csatákat láthattunk, több kategóriában is az utolsó percekben dőlt el az igen szoros verseny. Le a kalappal Matusek Robi előtt, aki munka mellett, hobbiból bringázik, ezúttal mintegy 500 kilométert tekert egyedül, terepen! Következő nagy versenyünk a 2011. augusztus 17. és 20. közötti Trans Hungária Maraton lesz, melyre ezúttal díjazásként nevezéseket is ajándékoztunk.” – összegzett Harangvölgyi András főszervező.

A szóló kategóriát 92 körrel a Szlovákiából érkezett Matusek Róbert nyerte, duóban a férfiaknál Reznik Sándor és Boda Péter 100, nőknél Budai Anita és Cséri Szilvia 69, vegyesben Ladányi Miklós és Hudák Szilvia 55 kört teljesített.

Szólóban a 15 esztendős Juhász Cintia egyedüli nőként ment végig, Panyik Sándor egykerekűvel; teljesítményük ennek tükrében is kiemelkedő.

Női csapatok közül a Merkapt Maraton Team SE Csak Csajok 84, hobby I-ben a VKE Neslon Aminostar Almost Merida Racing Team 100, hobby II-ben a Sun City Riders 108, hobby II-ben a Szegedi Havasok SC 106, hobby IV-ben a Fonnyadt Makk 103, vegyesben a Galaxy Team Szombathely 105, elit I-ben a Káosz Amigos &Tóparti-party night riders&VKENelson-Aminostar 108, elit II-ben Szuzoltók 111, elit III-ban Sólyom Team Elit 109, elit IV-ben a Salgótarjáni HKE Velosport 103, elit vegyesben a Gödölloi Sport Klub &A& 106 kört teljesített a Zánkai tábor 28 hektáros erdős részén kialakított öt és fél kilométeres versenypályán.

Fotók: Borek Annamária és Tirszin János/X-iont