Kettős magyar Ironman győzelem!

Az arizonai Ironman versenyen szenzációs magyar siker született: mind a férfi, mind a női versenyt magyar sportoló nyerte! A hölgyeknél immár a világelsők között jegyzett Csomor Erika, a férfiaknál az utóbbi idők legjobb magyar hosszú távú triatlonistája, Major József aratott fantasztikus győzelmet.

Mindkét sportoló lassan kezdett a mezőnyhöz képest, Erika viszont már a kerékpáros szakasz 100. kilométere körül feljött az élmezőnyre, majd onnan hihetetlen – bár az őt ismerőket nem meglepő – maratont futott és közel 10 perccel előbb ért célba, mint a világsztár amerikai Michellie Jones. Józsinak még lassabban ment a felzárkózás, hiszen még kerékpáron sem volt bizonyos, hogy az elsőket meg tudja fogni. A magyar virtus azonban ismét diadalmaskodott, hiszen a nap legjobb maratoni idejével (az arizonai hőségben az Ironman végén), 2:50:12-vel lehajrázta ellenfeleit. Az első négy helyezett egy percen belül ért célba a 8 és fél órás verseny után.