Folytatódik a pontgyűjtés a Millenárison

Ismét versenyzőkkel telt meg 2011. április 30-án a zuglói Millenáris Sporttelep. Múlt szombaton zajlott a Pálya Edzőverseny-sorozat második fordulója, ahol ezúttal négy versenyszámban küzdöttek a résztvevők.

Szalontay Sándor ezúttal 24,80”-et repült egy körön

A BVSC-Zugló-Orient 21 kerékpáros szakosztály szervezésében zajló versenysorozat második fordulóján három korcsoport (U23-elit; U17-W elit; U13-U15) összesen 34 versenyzője vágott neki a versenynapnak, amely egykörös repülőrajtos időfutammal vette kezdetét. Az abszolút legjobb időt ezúttal Szalontay Sándor (KSI SE) futotta, 24,80”-es időeredménnyel. Tőle mindössze egy tizedmásodperccel elmaradva (24,91”) csapattársa, Veres Ádám végzett. Bár az időeredmények biztatók (59,8 km/h-s átlagot teljesített Szalontay), Hegyes János 23,42”-es pályacsúcsa (63,33 km/h) továbbra is megdöntetlen maradt.

Veres Ádám két forduló után vezeti az U23-elit mezőny összetett tabelláját

Az omnium jelleggel zajló versengés egyes versenyszámai előtt/között sor került néhány versenyen kívül mért időfutamra. Ezek közül azok emelendők ki, amelyek bajnoki számok, hiszen az itt elért eredményekből az augusztusi bajnoksággal kapcsolatosan bocsátkozhatunk némi esélylatolgatásba. Veres Ádám 4000 méteres időfutamával indult a nap, a stopperóra pedig 5’02,36”-nél állt meg, amivel a szakág jelenlegi helyzetében akár felnőtt magyar bajnokságot is lehet nyerni, hiszen tavaly Fejes Gábor a bajnoki címhez 5’01,92”-es időt teljesített. A 200 méteres repülőrajtos időfutamhoz Molnár Györgynek (Csepel SC) a szám tavalyi master bajnokának most 12,66” kellett, ami mindössze két századdal marad el tavalyi bajnoki idejétől.

Pontokért hajt az U13-U15-ös mezőny

Az időfutam számok mellett iramverseny, pontverseny és selejtező futam várta a versenyzőket, akik között ezúttal is találtunk külföldieket – az osztrákok négy pályakerékpárossal érkeztek. Az egyes versenyszámok győztesei a következők lettek:

U23-elit, iramverseny: Solymosi Márton (Ora Hotels-Carrera)
U23-elit, selejtezőverseny: Solymosi Márton (Ora Hotels-Carrera)
U23-elit, pontverseny – eső miatt félbeszakítva (az összetettbe nem számít bele)

U17-W elit, iramverseny: Ferencz Soma (KSI SE)
U17-W elit, selejtezőverseny: Ferencz Soma (KSI SE)
U17-W elit, pontverseny: Kenyó Anita (BVSC-Zugló-Orient 21)

U13-U15, iramverseny: Hajdú Máté Olivér (BVSC-Zugló-Orient 21)
U13-U15, selejtezőverseny: Ramin Schwarzenecker (Ausztria)
U13-U15, pontverseny: László Attila (BVSC-Zugló-Orient 21)

Az U17-Welit mezőny pontversenyét Kenyó Anita (itt éppen második pozícióban) nyerte

A 2. Pálya Edzőverseny részletes eredményei, valamint az összetett pillanatnyi állása az MKSZSZ versenybíró bizottságának honlapján érhető el.

A versenyen készült fotók galériája ide kattintva érhető el.

A következő fordulók időpontjai:
3. forduló: 2011. május 14.; szombat, 11:00
4. forduló: 2011. május 28.; szombat, 11:00
5. forduló: 2011. június 5.; vasárnap, 11:00
6. forduló: 2011. június 25.; szombat, 11:00
7. forduló: 2011. július 16.; szombat, 11:00

Vannak nagy visszatérők is: elöl Pásztor Zoltán (FTC), aki 1978 és 1983 között 2 országúti és 11 pályabajnoki címet szerzett

A Millenáris Velodromról röviden:

A Millenáris Európa egyik legrégebbi kerékpárpályája, mely 1896-ban a Milleniumi ünnepségek sportrendezvényeinek helyszínének épült fel. Itt rendezték meg 1897-ben az első nyilvános hazai futballmérkőzést, 1928-ban pedig az UCI kerékpáros világbajnokság pályaszámainak adott otthont. Emeltfordulós, 412 méteres cementburkolatú pályáról van szó, mely az egyenesekben 11,6; míg a kanyarokban 36,6 fokos dőlésszögű. A Millenáris Sporttelep a Budapesti Olimpiai Központ része, a létesítménnyel kapcsolatos fejlesztési tervek kapcsán pedig 2006-ban a lebontása is felmerült. A hír erős kerékpáros civil szervezkedést váltott ki, ennek következtében az épület végül helyi védelmet kapott. A létesítmény a Thököly út felöl, a Szabó József utcán keresztül közelíthető meg, pontos címe pedig: XIV. Szabó József utca 3.

Szöveg: HBalage
Fotó: Jári Róbert, Farkas János