Szlovén űrlény siker a férfiak U23-as mezőnyversenyén

Nézői szempontból jelesre vizsgázott a firenzei VB pálya, csak a valóban kötél idegekkel rendelkezők szólhattak bele a végjátékba.

A Montecatini Terme-i rajt után 57 kilométernyi sík szakasz vezetett a körpályáig. Nem sokkal a startpisztoly eldördülése után egy hatfős szökevénycsoport formálódott, észt, szlovén, fehérorosz, román és eritreai versenyzők részvételével. A hatos előnye elérte az öt percet is, hazaérésre azonban kevés esélyük volt, lévén a nagy nemzetek nem szerepeltek a szökésben.

Fotó: Stefano Sirotti / sirotti.it

Firenzébe érve 7 darab 16,6 km-es kör várt a versenyzőkre, melyek mind tartalmazták a Fiesole több, mint 4 kilométer hosszú, átlagban 5,2 %-os valamint a Via Salviati 600 méter hosszú, 10,2 %-os kaptatóját. Ennek megfelelően körről körre morzsolódott a szökevénycsoport is. Közben a mezőnyben egymást követték a támadások, gyakorlatilag folyamatosan akciót lehetett látni, ha a képernyő az esélyesekre szegeződött.

Ha egyszer elfogy a tej... (fotó: Stefano sirotti / sirotti.it)

Ha egyszer elfogy a tej… (fotó: Stefano sirotti / sirotti.it)

Az elöl tekerő hatosból végül a legtovább az eritreai tartott ki. Mi sem bizonyíthatná a kerékpársport globalizálódásának sikerességét, ha pont a föld egyik, ha nem a legszegényebb országának versenyzője teker a legtovább az élen?

Úgy tűnt, a franciák dominálni fogják a végjátékot, azonban volt ma egy srác, akire egész egyszerűen nem volt ellenszer: Matej Mohoric, 2012 junior világbajnoka először a francia Alaphilippe-pel lépett meg az utolsó előtti körben, majd őt is lerázva, néha meglehetősen egyedi hajtástechnikával, teljesen egyedül érkezett a célba, amellyel nem csak a világbajnoki címet szerezte meg, történelmet is írt, hisz még soha nem nyert szlovén versenyző U23-as mezőnyversenyt a világbajnokságok során. A fiatal szlovén fiúval jövőre a Cannondale színeiben találkozhatunk. A második a győztest sokáig kitartóan üldöző dél afrikai Meinjes lett, a dobogó harmadik fokára pedig a 17 főből álló fő csoport hajráját megnyerő norvég Enger állhatott.

Holnap a junior fiúk (magyar indulók: Móricz Dániel, Pelikán János, Rózsa Balázs, Varró Gergely) és az Elit nők (magyar induló: Pulsfort Diána) mezőnyversenyével folytatódik a program.