Buruczki és Dósa sikere a szezonnyitó Buda Maratonon

Buruczki Szilárd és Dósa Eszter hosszútávon elért abszolút győzelmével ért véget a május elsejei Buda Maraton hegyikerékpár verseny. A Hármashatár-hegyi Repülőtéren és annak környékén, a Samsung Olimpiai Zöld Fesztivál keretében megrendezett szezonnyitó viadal két távján, az egész napos eső ellenére végül több mint 600-an rajtoltak el.

Harangvölgyi András vezetésével, a Sportaktív SE által kilencedik alkalommal meghirdetett versenyen a 42 kilométeres hosszabb távot százan, a 21 kilométeres rövidet félezren választották. Hosszútávon 7, röviden 14, a hallássérültek esetében 3 kategóriát díjaztak. A hosszútáv abszolút elsőségét két válogatott kerekes: Buruczki Szilárd (Magellan Kőbánya TC) és Dósa Eszter (Vitalitás SE Scott-Nutrixxion) nyerte; utóbbiaknál ezen a távon két versenyzőt értékeltek, a többi hölgy a rövidebb távot választotta.

„Kedvenc terepem a Hármashatár-hegy környéke, jó volt a szervezés, szezon eleji versenykilométer-gyűjtésnek kiváló alkalom volt a verseny.” – mondta Buruczki Szilárd. „Sok erőt vett ki, hogy nagy volt a sár, többször meg kellett állnom, takarítani a bringám, ennek ellenére végigmentem a hosszútávon.” – nyilatkozott Dósa Eszter. A két kerekes számára jó felkészülés volt a verseny, jövő héten már Isztambul mellett az olimpiai kvalifikációért, világranglista-pontokért fognak kerékpárra ülni.

A Diák Kupa gyermekversenyeken öt korosztályban, mintegy félszázan álltak rajthoz. A páros szlalom viadalt Nagy Gizmo Attila nyerte Lenthár Gábor és a harmadik helyezett Fetter Erik előtt. A hallássérültek 10 kilométeres férfi-futamát Koncz Tamás, a nőit Papp Eszter Andrea, míg a juniort Földi Bence nyerte.

A Buda Maratont neves vezetők is megtekintették, többek közt Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke és Molnár Zoltán főtitkár mellett D.H. Kim és Facskó István, a Samsung vezetői; rajtját C.H. Suh, a Koreai Köztársaság nagykövete lőtte el. A fesztiválon bemutatók és egyéb programok mellett félmaratoni terepfutás is szerepelt, melyet az esemény fővédnöke, Schmittné Makray Katalin, olimpiai ezüstérmes tornásznő rajtoltatott el.