Buruczki és Dósa húzhatta föl a bajnoki mezt a Bükkben

Eger mellett, Berva-völgyi rajttal és befutóval került sor a T-Mobile TOP Maraton sorozat harmadik állomására, a 9. Bükk Maratonra, melyen a 1516 nevezőből végül 1330-an vettek részt. A szervezők erre a viadalra hirdették meg a maraton szakág magyar bajnokságát. A férfiak hosszútávjának abszolút első helyezettje Buruczki Szilárd, a nők középtávjának abszolút győztese Dósa Eszter lett.

bukk_1

A Nagy Ádám vezette szervezőcsapat 100-, 55- és 44 kilométerre írt ki a küzdelmeket; a licenccel rendelkezők a Magyar Kupasorozat pontjait is gyűjthették.

Nem volt szerencséje a címvédésre készülő olimpikonnak, Parti Andrásnak, aki sorozatos defektek miatt került jelentős időhátrányba, majd feladni kényszerült a versenyt, és nem állhatott dobogóra a tavalyi összetett sorozat-győztes Simon Emese sem, akinek már a futam elején tárcsafék problémája adódott.

bukk_2

„A táv felénél sikerült a Melts Andrist leszakítanom, Parti Andrist pedig egy technikás lejtmenetben hagytam le. Ugyanazon az emelkedőn támadtam, mint tavaly. Miután Szilvásváradon megfázott a térdem, begyulladt a csonthártyám, kénytelen voltam a Dunát kihagyni, így gyakorlatilag elszálltak a győzelmi esélyeim összetettben. A bajnoki címekre összpontosítottam, az olimpiai szám után a maratont is megnyertem. A Mátrában azért még mindent beleadok, hátha feljebb jövök a sorozat tabelláján. A pálya itt a Bükkben igen száraz volt, ezért nagyon gyors, 25 kilométer körüli átlagot mentünk óránként. Na és a meleg – 35, néhol 40 fok közeli…” – mondta az újdonsült bajnok, Buruczki Szilárd.

„2006-ban indultam először maratoni mountainbike versenyen, azóta edzőmmel, Szász Viktorral való közös munkánk töretlen fejlődést hozott. Multisportolónak tartom magam, indulok ciklokrossz, triatlon és hegyikerékpár-versenyeken egyaránt, a sok állóképességi edzésmunka meghozta a gyümölcsét. Szilvásváradon peches voltam, az erő nem elég, szerencse is kell. A Duna Maratonon első lettem, csak úgy, mint most a Bükkben. Úgy néz ki tehát, hogy átvettem összetettben is a vezetést.”- nyilatkozta a középtáv abszolút női győztese, Dósa Eszter.

„Kinőttük a Berva-völgyet! Több mint 1300 induló, a kísérők és a szervezők együttesen több ezren, már meghaladják a rajt-cél terület kapacitását. Jövőre, a jubileumi versenyt már valószínűleg más helyszínen ünnepeljük. A mai eseményünkkel kapcsolatosan szervezési problémákról nem kaptam visszajelzést, ellenben, amitől tartok a száraz pályák esetében, most is sok volt a sérült.” – összegzett Nagy Ádám főszervező.

bukk_3

A T-Mobile Természetjáró Túrán mintegy harmincan teljesítették a 12 kilométeres penzumot.

A díjak közül a GT Golden Bike-ot, a középtáv abszolút első helyezettje, Puskás Dávid, a Sintesi kerékpárt sorsolás után, a rövidtávon részt vett Csépányi Gergő nyerte.

A T-Mobile TOP Maraton sorozat utolsó idei állomására, a Gepida Mátra Maratonra augusztus 30-án kerül sor.

bukk_4
Eredmények, 9. Bükk Maraton, T-Mobile TOP Maraton sorozat 3. állomás, egyben Magyar Bajnokság: