Blazsó pályacsúccsal nyerte a szilvásváradi maratont, nőknél a címvédő Dósa volt a leggyorsabb

Május utolsó vasárnapján tizedik alkalommal rendezték a Specialized Maraton Szilvásvárad hegyikerékpár-versenyt, a Top Maraton sorozat idei első, sorrendben 25. állomását. A Szilvásváradi Lovas-stadionban, a verseny három távján, a közel ezerháromszáz nevezőből mintegy ezerkétszázan rajtoltak el; a férfi hosszútávot Blazsó Márton, a női közepet Dósa Eszter nyerte.

Specialized Maraton Szilvásvárad 2011: A rendezvényt sajtótájékoztató előzte meg

A rajtlistán a magyarok mellett román, szlovák, svéd és olasz kerekesek is szerepeltek. A viadal társrendezvényeként rendezték az UNIQA Outdoorsport Fesztivált. Amint a versenyzők is nyilatkozták, a közelmúlt egyik legjobb, leggyorsabb pályája volt köszönhető az időjárásnak, ezt mi sem mutatja jobban: a férfi hosszú távú győztes Blazsó Márton idén 4:46’09”-cel, pályarekorddal tudott győzni, tavaly a 117 kilométert 5:37’01”-es idővel teljesítette, akkor második lett.

Specialized Maraton Szilvásvárad 2011: A versenyközpont madártávlatból

A maraton bajnoki mezben induló Dósa Eszter a tavalyi 3:59’15”-öt javította 3:22’52”-re. Blazsónál hab a tortán, hogy a Specialized Maraton Szilvásváradon éppen a névadó márka nyergében volt a legjobb – országúton épp a versennyel egy időben befejeződő Giro d’Italiát nyerte azonos márkával Contador.

Specialized Maraton Szilvásvárad 2011: A későbbi győztes a rajtvonalnál

A maraton előtti délután sajtótájékoztatóra került sor, melyen a szilvásváradi verseny mellett a Harangvölgyi András szervezte, július 3-ai Intersport Duna-, a Nagy Ádám szervezte, augusztus 7-ei Bükk- és az Eisenkrammer Károlyhoz fűződő, augusztus 28-ai Mátra Maraton is bemutatásra került.

Specialized Maraton Szilvásvárad 2011: 1200-an rajtoltak el idén

A sajtóeseményen a szervezők mellett megjelent Blazsó Márton és Dósa Eszter, a Top Maraton sorozat tavalyi két összetett győztese, Purnhauser Pál, a Specialized kerékpárok hazai forgalmazója, Hidvéginé Molnár Judit, a Magyar Turizmus Zrt. Észak-magyarországi regionális marketing-igazgatója, Szaniszló László, a vendéglátó település polgármestere valamint a Barátok közt című televízió-műsor több szereplője és producere, Kalamár Tamás.

Specialized Maraton Szilvásvárad 2011: A maraton élmezőnye komoly tempót diktált

A Top Maraton sorozat 2. állomására, a XII. Intersport Duna Maraton, egyben maraton magyar bajnokság alkalmával kerül sor július 3-án. Bővebb információk: www.dunamaraton.hu.

Specialized Maraton Szilvásvárad 2011: A hölgyeknél Dósa Eszter volt a legjobb

Top Maraton sorozat 1. állomás – X. Specialized Maraton Szilvásvárad, eredmények:

Felnőtt férfi hosszútáv (117 km):
1. Blazsó Márton (Bike Team Szeged), 4:46’09”
2. Pintér Tamás (Cube Csömör), 5:07’55”
3. Zsivity Zorán (Pedáldöngölők HKE), 5:13’54”

abszolútban 3. Kis József (Merida Maraton Team CST), 5:13’33”

Specialized Maraton Szilvásvárad 2011: A Felnőtt férfi hosszútáv dobogósai

Felnőtt női középtáv (70 km):
1. Dósa Eszter (Vitalitás SE Scott-Nutrixxion), ideje 3:22’52”
2. Módos Gabriella (Merida Maraton Team CST), 3:31’11”
3. Michelberger Szilvia (Fillari Team Budaörs), 3:48’31”

abszolútban 3. Cseh Veronika (KTM-Erste Leasing), 3:39’49”

Specialized Maraton Szilvásvárad 2011: Felnőtt női középtáv dobogósai

További felnőtt győztesek: Logigan Lucian (román) középtáv, Szécsi Tamás (Bringabanda SC), Szalontay Bence (Merida Maraton Team CST, abszolút) és Perlaky Evelin (KSI-Schwinn Csepel SE) rövidtáv.

Specialized Maraton Szilvásvárad 2011: A jövő bajnokjelöltje

A verseny fórumtopicja a Bikemag Fórumon ide kattintva érhető el.

Forrás: Top Maraton Mountain Bike sorozat 2011. – X. Specialized Maraton Szilvásvárad sajtóközlemény
Fotó: Berecz Tibor, Tirszin János és hegyibringa.hu