Blazsó Márton és Módos Gabriella nyerte a Bükk Maratont

Vasárnap az Egeres-völgy Sportfesztivál záróeseményeként rendezte a Nagy SE a 11. alkalommal kiírt Bükk Maratont. A felsőtárkányi hegyikerékpáros eseményen 1200 nevezőből több mint ezren rajtoltak el. A Top Maraton sorozat harmadik állomásán a felnőtt férfi hosszútávot Blazsó Márton (Bike Team Szeged), a női közepet Módos Gabriella (Merida Maraton Team-CST) nyerte.

Bükk Maraton 2011: a hosszútáv rajtja

A tavalyi sorozat összetett győztese, Blazsó Márton bő tíz percet vert a másodikként befutó Grósz Bélára, hasonlóan Módos Gabriellához, aki Michelberger Szilvia előtt ért vissza az Egeres-völgyi célba. A Bükk Maraton mezőnyét román és szlovák kerekesek tették nemzetközivé. A versenyzők a 37, 58, vagy a 92 kilométeres táv közül választhattak. Az U7-13 éves gyermekek előzőleg a Titán-kupa alkalmával mérkőzhettek.

Bükk Maraton 2011: Módos Gabriella, a középtáv abszolút női győztese

“Az elmúlt napok esőzései ellenére ideális volt a pálya. Tavalyhoz képest a parkolót megnöveltük, illetve újdonságként szerveztük a háromnapos sportfesztivált, melynek keretében terepfutásra, cross-country versenyre is sor került. A versenyzők elégedettek voltak, jövőre is hasonló rendezvényben gondolkozom.” – mondta Nagy Ádám főszervező.

Bükk Maraton 2011: Blazsó Márton, a hosszútáv abszolút férfi győztese

A Top Maraton sorozat 4., egyben záró állomására 2011. augusztus 28-án kerül sor. A jubileumi, 10. Mátra Maraton rajt-cél területe a Göngyös-Sástón található Oxygén Adneralin Parkban lesz kiépítve. Bővebb információk: www.matramaraton.hu

Bükk Maraton 2011: az elit férfi hosszútáv dobogója

Top Maraton sorozat 3. állomás – XI. Bükk Maraton, eredmények:

Elit férfiak, hosszú táv (92 km):
1. Blazsó Márton (Bike Team Szeged) 4:02’59”
2. Grósz Béla (Fillari Team Budaörs) 4:13’51”
3. Reznik Sándor (PCCC) 4:36’43”

Az abszolút kategóriában Horváth Csaba (KTM-Erste Leasing) végzett a harmadik helyen, 4:33’37”-es időeredménnyel.

Bükk Maraton 2011: az elit női középtáv dobogója

Elit nők, középtáv (58 km):
1. Módos Gabriella (Merida Maraton Team-CST) 3:02’14”
2. Michelberger Szilvia (Fillari Team Budaörs) 3:14’22”
3. Rozsnyai Mariann (Meditech SC) 3:30’22”

Az abszolút kategóriában Cseh Veronika (KTM-Erste Leasing) szerezte meg a harmadik helyet, 3:21’42”-es idővel.

További felnőtt győztesek: Cser Gábor (Merida Maraton Team-CST) középtáv, Szécsi Tamás (Bringabanda SC) és Kiss Marina (Tatanka Racing Team) rövidtáv.

Forrás: Top Maraton Mountain Bike sorozat 2011. – XI. Bükk Maraton sajtóközlemény