Az utolsó nyári hétvégén 1300 nevezővel jubilált a Mátra Maraton

Vasárnap 1282 nevezővel rendezte a Vuelta Sportiroda a Footstrong csapatával közösen a jubileumi, tizedik Mátra Maratont. A Top Maraton negyedik, utolsó, egyben a Magyar Kupasorozat záró állomásán a felnőtt férfiaknál magabiztos győzelmet aratott Buruczki Szilárd (Kőbánya TC), a kategória női mezőnyében Michelberger Szilvia (Fillari Team Budaörs), bizonyult a legjobbnak. Abszolútban Buruczki és Cseh Veronika (KTM-Erste Leasing) volt a legjobb.

A versenyzők 87, 56 és 29 kilométeren indulhattak; Eisenkrammer Károly főszervező és csapata összesen 28 kategóriát díjazott. A kerekeseknek fel kellett tekerniük Magyarország két legmagasabb hegyére: a Kékesre és a Galyatetőre.

„Idén 18 perccel gyorsabbat mentem, mint tavaly, a pálya gyors, poros és technikás volt. Holnap a svájci világbajnokságra utazunk, ahol szeretnék pontszerzőként, az első hatvanban végezni. Ezután még török verseny szerepel a programomban, Magyarországon szeptember 18-án, a veszprémi McDonald’s BringaMánia Magyar Nagydíjon állok rajthoz, szintén az olimpiai számban. Idén az olimpiai pontszerző versenyeket részesítettem előnyben a Top Maratonokkal szemben; a Dunán azért begyűjtöttem a magyar bajnoki mezt, a Mátrában pedig abban tudtam nyerni.” – mondta a több mint húszperces előnnyel célba érkező Buruczki Szilárd.

„Az elején már folyadékhiánnyal szenvedtem a nagy hőségben, kihajtottam magam, a lábam is begörcsölt. Izgalmas, technikás pályavezetés, érthető kijelölés és megfelelő számú frissítőállomás jellemezte a szervezést. A mai győzelmemhez az is hozzájárult, hogy vetélytársaim, Dósa Eszter és Módos Gabriella Törökországban versenyzett, innen drukkolok nekik!” – nyilatkozta Michelberger Szilvia.

Hosszú távon 8, középtávon 5, röviden pedig 2 frissítőállomást építettek ki a szervezők, melyeken összesen 250 kg banán, 3000 liter víz, 200 kg dinnye, 150 kg nápolyi és 20 kg körte fogyott. A verseny lebonyolításában mintegy 150-en működtek közre. A maraton központját a Gyöngyös-Sástón található Oxygén Adrenalin Park biztosította. Az útvonal biztosítása során a szervezők kiemelten figyeltek a biztonságra, összesen 600 darab pályakijelölő táblát helyeztek ki. A Vuelta Sportiroda társszervezője és a rendezvény főtámogatója a Vinczeffy Zsolt fémjelezte Footstrong volt; Athén hegyikerékpáros olimpikonja ezúttal a versenyigazgatói tisztet látta el. A rajtnál Dr. Ördög István, Gyöngyös Város Oltatási és Kulturális Bizottságának elnöke köszöntötte a résztvevőket.

A szombati BikeFun gyermekversenyek alkalmával a 3 és 15 év közötti fiatalok lepték el a pályát; hat korosztály tizenkét kategóriájában, összesen 68-an álltak rajthoz.

Top Maraton sorozat 4. állomás – X. Mátra Maraton, eredmények:

Férfiak, hosszú táv (87 km):
1. Buruczki Szilárd (Kőbánya TC), 3:31’39”
2. Pintér Tamás (Cube Csömör), 3:53’55”
3. Szalay Péter (X2S-Kona Team), 3:54’57”

Nők, középtáv (56 km):
1. Michelberger Szilvia (Fillari Team Budaörs), 2:53’01”
2. Rozsnyai Mariann (Meditech SC), 2:56’06”
3. Balázs Beáta (Bringabanda SC), 3:02’16”

Az abszolút kategóriában Cseh Veronika (KTM-Erste Leasing) szerezte meg a győzelmet, 2:44’46”-os idővel.

További felnőtt győztesek: Szentes Norbert Tibor (Románia) középtáv, Béla Attila (LTV Merida Racing) és Kiss Marina (Tatanka Racing Team) rövidtáv.