Az év első pályaversenye – eredmények

Családias hangulatban zajlott az idei év első pályakerékpáros edzőversenye 2010. április 24-én a budapesti Millenáris Sporttelepen. A felnőtt- és utánpótlás korcsoportok versenyzői három futamban – tempóverseny, egykörös repülőverseny és pontverseny – mérkőztek egymással, és végül összetett győzteseket is hirdettek.

Sokáig tartott az idei jéghoki szezon, így az év első pályaviadala nem túlságosan nézőbarát körülmények között, a Millenáris közepén tavaly ősszel ideiglenesen felépített sátor árnyékában zajlott. Miután kiderült, hogy 15-20 fokban már igen nehéz jeget csinálni, a hokisok pár napja eltávoztak ugyan, a sátor elbontására azonban még várni kell – remélhetőleg minél kevesebbet.

Pálya edzőverseny 1. forduló

Kösse össze a meggyeket úgy, hogy értelmes alakzatot kapjon. Amennyiben az így kapott ábrának van köze a Millenárishoz, ön máris nyert!

A tempó- avagy iramversenyben a versenytáv minden körében 2 illetve 1 pontot kapott a célvonalon áthaladó első két versenyző, a legvégén pedig az első 4 került pontozásra. A repülőrajtos időfutamban valamennyi korcsoport egy kört teljesített, míg a pontversenyben a szokásos módon a hajrákörökben az első négy gyűjthetett pontot a körelőny pedig extra pontokat ért. A három futamban elért helyezésük alapján a versenyzők omnium jelleggel összetettben is rangsorolásra kerültek.

Veres Ádám (KSI) nyerte az elit/U23-as iram- és pontversenyt, ezzel pedig az összetett győzelmet is megszerezte

Az elitek futamaiban jó csapatmunkát bemutatva gyűjtötte a győzelmeket és a dobogós helyezéseket a KSI két versenyzője, így a végelszámolásnál Veres Ádám került az élre, csapattársa Szalontay Sándor előtt. Az összetett harmadik helyen a gipszelt alkarral versenyző BVSC-s Solymosi Márton végzett, aki számára más miatt is nevezetes volt ez a nap, így mindemellé még egy születésnapi tortát is kapott.

Pontversenyben iparkodnak az elit versenyzők

A pálya edzőverseny-sorozat tovább folytatódik a Millenárison, így legközelebb 2010. május 8-án a Baranyecz András emlékversenyen állnak rajthoz a pályabringások. A pálya ob előtt még további három alkalommal lesz hétvégi edzőverseny (május 15., június 19. illetve július 17.) a BVSC-Zugló Kerékpáros Szakosztályának szervezésében. Az igazoltak mellett minden egyes alkalommal lehetőség nyílik egy-egy időfutam erejéig amatőrök számára is, hogy kipróbálják magukat.

Szalontay Sándor (KSI) 25,37”-es időeredménnyel, azaz több mint 58 km/h-s átlaggal nyerte az egykörös repülőrajtos időfutamot, az összetettben pedig csapattársa mögött a 2. helyen végzett. A Millenáris egykörös repülő pályacsúcsa amúgy 23,42”, melyet Hegyes János tart