5. Kékes Downhill versenybeszámoló

Idén, augusztus 20-án a downhillesek nagy része Magyarország legmagasabb pontján ünnepelte az államalapítást, ugyanis ekkor rendezte a Mátra Extrém Sport Egyesület Kékestetőn, a Mátra Centrumban az 5. Kékes Downhill versenyt. Ezúttal jó időben, jó hangulatban, nagy porban és balesetmentesen (csupán kisebb sérülésekkel) 53 versenyző vett részt a megmérettetésen.

5. Kékes Downhill 2011

Az ország minden tájáról és külföldről is érkeztek kerekesek a Mátrába, Kékestetőre. Sajnos hazánk legjobbjai nem voltak jelen, de igazoltan maradtak távol, hiszen Val di Sole-ben  világkupa futamon szerepeltek. Így viszont sok tehetséges fiatal mutathatta meg tudását és állhatott fel a dobogóra. A dobogósokat a támogatók jóvoltából értékes tárgynyeremények várták – többek között bringás és utcai ruházat és néhány alkatrész.

A hobbisták között – bár nem szerencsés ezt a kategóriát így hívni, hiszen ők is a lehető legkomolyabban űzik ezt a sportot – Schuch Attila a Csepel SE tagja bizonyult a legjobbnak a hétvégén. A fiataloknál Szőke Simon, az öreg rókáknál pedig Székely András vihette el a kupát.

Várkonyi Viktor, a MEX SPORT TEAM versenyzője a férfiak kategóriájának első helyét szerezte meg, és ezzel együtt a 3’02,42”-es idejével a képzeletbeli abszolút első helyre is őérkezett. Viktorral beszélgettünk egy kicsit a versenyt követően és elmondta, hogy ez volt az idei első versenye és csak 2 hónapja kezdett el montival edzeni, előtte csupán BMX-el tolta.