fbpx

Topeak Rescue Box és öntapadós defektjavító

A leggyakoribb felmerülő hiba, amely ellen nem sokat tehetünk a rettegett defekt. Még a profi versenyzők életét is megkeseríti, pedig számukra ott a kísérőautó és a szerelő, számunkra a megoldás a tömlőcsere vagy a foltozás. Az innovatív kerékpáros megoldásokról híres Topeak ezt a problémát is új szemszögéből közelíti meg: a tömlőragasztáshoz nem szükséges vulkanizáló oldat és speciális folt, a nehézkes eljárás helyett egy jól megtervezett öntapadós foltrendszerrel gyorsabban és egyszerűbben menetkésszé varázsolhatjuk a bicajt!

topeak_recuebox_2Miért érdemes foltozással javítani a defektet? Először is póttömlőből legfeljebb egyet szoktunk magunkkal cipelni, és gondoljuk már az olvasóval is megesett, hogy egy szerencsétlen bicajozás során kétszer is lesújtott a defekt „ördöge”. Másodsorban ami még hasznosítható, azt nem kell feltétlenül kukázni: már csak környezetvédelmi szempontból sem!

A Topeak öntapadós defektjavító folt – ellentétben a konkurens gyártól hasonló termékeivel – nemcsak átmeneti megoldást nyújt, hanem tartósat, a levegőt nem engedi megszökni, alkalmazása után nem szenvedünk permanens lassan eresztő defekttől. Nem kell hozzá semmilyen ragasztóoldat, nem kell várni annak száradására, alkalmazása egy mozdulat, bármilyen nyomást megtart. Tisztább, kényelmesebb és gyorsabb eljárás.

topeak_flypaperA műanyag dobozban lévő foltozócsomagban 6 folt kap és egy dörzspapír kap helyet. Az alkalmazás egyszerű: a dörzspapírral a nyírás környékét felérdesítjük, majd a foltot rányomjuk. A folt mérete lehetővé teszi mind az MTB, mind az országúti tömlők javítását, akár a „kígyóharapásos” nyílásokat is lefedi.

A foltozórendszer a Topeak Rescue Box részét is képezi, amely egy praktikus alumíniumtok, benne a legszükségesebb szerelőkellékekkel. Vízhatlan, erős, strapabíró minőségi darab, büszkén kaphatjuk elő zsebünkből, nyeregtáskánkból, ha szükség van rá. A foltozó mellett a láncjavításhoz szükséges patentszem és stift is elhelyezhető benne. Mindössze 18 gramm, mérete 6×3,6×1,2 cm. Többféle gyönyörű anodizált felülettel elérhető.

topeak_recuebox_4topeak_recuebox_3Árak:

TRB02    Rescue Box 1790 Ft.
TGP03    FlyPaper Glueless Patch Kit: 990 Ft.

További információ a forgalmazó honlapján olvasható.

A nemzetközi honlapon lévő leírás pedig itt található.
[divider scroll_text=”Topeak Rescue Box és öntapadós defektjavító”]
A defektjavításhoz íme egy gyors útmutató, a Topeak foltokkal minden egyszerűbb lesz!

A megelőzés terén van tennivalónk: az indulás előtti rendszeres ellenőrzés során vizsgáljuk meg a köpeny futófelületét, és távolítsuk el a beékelődött szilánkokat (lehet, hogy néhány fordulat múlva éppen áthatolna a belső gumi falán…) Emellett vizsgáljuk meg az oldalfalat is, esetleges nagyobb repedések esetén cseréljük ki a köpenyt. Menet közben pedig kerüljük ki az üvegszilánkokat, kátyúkat, így valamelyest csökkenthetjük a defektek gyakoriságát, de kizárni teljes egészében nem tudjuk. Ha utolér a végzet, a következő módon járjunk el:

  • oldjuk ki a féket és a patentszárat, első kerék esetében lazítsuk ki a patentszár rögzítőanyáját, míg a hátsó keréknél először váltsunk a legkisebb lánckerékre, majd a kerék kivételénél húzzuk hátra a váltókanalat, majd emeljük ki a kereket
  • a köpenyt a gumiemelő szerszámok segítségével emeljük át az abroncs peremén, a szorosan ülő köpenyek esetében két szerszámot rögzítsünk a küllőkhöz, majd a harmadikkal haladjunk tovább
  • ha a külső gumi az egyik oldalon teljes egészében „átbukott” a peremen, a szelepnél kezdve húzzuk ki a belső gumit
  • ha belsőt is hoztunk magunkkal (ajánlott), nem kell feltétlenül foltozással foglalkozni, viszont ebben az esetben is meg kell határozni, hogy mi okozta a defektet: tapogassuk végig a köpeny belsejét, illetve vizsgáljuk meg külsejét, hogy megtaláljuk az esetleg még mindig beékelődött szilánkot. Ha a lyukas belsőn két párhuzamos nyílás van, akkor maga az abroncs pereme okozta a sérülést, azaz a kereket „felütöttük”, ha a belső agy felőli oldalán van a sérülés, akkor azt a védőszalag hiányossága okozta.
    belső gumi hiányában a lyukat meg kell foltozni: dörzspapírral érdesítsük fel a sérülés körül a belső gumi felületét, majd illesszük rá a Topeak öntapadó foltot!
  • a belső gumit a szeleptől kiindulva helyezzük vissza a köpenybe, majd az utóbbit – ha lehetséges
  • gumiemelő használata nélkül „buktassuk át” az abroncs peremén
  • pumpáljunk egy kevés levegőt a gumiba, igazítsuk meg a fekvését, majd helyezzük üzemi nyomás alá
  • a kereket a már ismert módon szereljük vissza, majd zárjuk vissza a patentszárat és a féket, és ellenőrizzük az utóbbi megbízható működését!

Hozzászólások

Írd ide a hozzászólásod:

Leave a reply

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo