Szeretnél fáradság nélkül megszabadulni a lapos gumiktól? Nem akarsz hagyományos pumpát cipelni magaddal? Akkor a CO2 pumpákat neked találták ki! Egy tekerés vagy egy gombnyomás és a (patronnal együtt!) 10 dekás cucc elintézi helyetted a pumpálást.
Genuine Innovations CO2 pumpák és patronok: könnyű, gyors és egyszerű megoldás a lapos gumikra. Mára már bringások milliói használják a Genuine Innovations USA-ban gyártott CO2 pumpáit és patronjait, megelégedésük pedig garantált, hiszen a cég csak a legnívósabb termékekkel foglalkozik és 100%-os minőség ellenőrzést végez minden egyes legyártott darabon.
Minden két oxigén- és egy szénatommal kezdődik. Ezeket 900 psi nyomással összepréselve valami igazán innovatív dolog jön létre. 25 évvel ezelőtt született meg az ötlet, mely forradalmasította a lapos gumik felpumpálásának módját. A jelentősen könnyebb, kisebb és gyorsabb megoldás hamar népszerű lett a kerékpárosok körében is, hiszen a szén-dioxiddal töltött pumpák használata éppen olyan egyszerű és biztonságos, mint egy szódásszifon használata. Mindegy, hogy csak a munkahelyedre szeretnél odaérni, vagy a hegyekben keresed a kihívásokat, a Genuine Innovations segít eljutni a célodhoz. Három kicsi atom önmagában nem tűnik túl hatékonynak, de amikor használni kezded őket, akkor rájössz majd, hogy a kis dolgok mennyit számítanak!
FIGYELEM! A patron hőmérséklete használat közben gyorsan csökken, ezért javasolt az óvintézkedések betartása. (pl. kesztyű vagy burkolat használata)
Rendkívüli egyszerű használatának köszönhetően csak rá kell tekerni a CO2 patronra a pumpafejet, majd megnyomni a hátoldalán lévő gombot, és a gumi másodperceken belül felfújódik. Kicsi, könnyű, optimális választás versenyek és túrák alkalmával. A felfújás egyetlen gomb segítségével szabályozható, így könnyen és gyorsan orvosolható a lapos gumi. Az intelligens fej univerzális, szeleptípustól és a gumi méretétől függetlenül használható. A fej az alábbi patronokhoz csatlakoztatható: 12, 16, 20, 25 gramm. Súly: 26 gramm. További info
Microflate Green Nano pumpa
A fejet csavard rá a patronra, helyezd a gumi szelepére, majd a fejen található állítócsavarral szabályozd a kiáramló levegő mennyiségét. Ez a megoldás pillanatok alatt segít felfújni a lapos gumikat. A fej az alábbi patronokhoz csatlakoztatható: 12, 16, 20, 25 gramm. A csomagban egy 16 grammos patron is található. Tömeg: 23 gramm. További info
Világszerte a legnagyobb eladási számoknak örvendő Genuine termék az Ultraflate Plus pumpa. Használata rendkívül egyszerű, csupán bele kell tekerni a patront a markolatba, csatlakoztatni a gumi szelepéhez, kiakasztani a biztonsági kart, végül a kioldóval megkezdeni a felfújást. Ezzel a megoldással pillanatok alatt visszaülhetsz a kerékpárra egy defekt után. Szingó és autószelepes gumik esetében is egyformán használható. Alkalmas motoros gumik felfújására is. A csomagban egy 16 grammos patron is található. Tömeg 62 g. További info
Hagyományos és CO2 pumpa – kettő ez egyben. A beépített tárolóban elhelyezett 20 grammos patronnal vagy kézi pumpaként is használható. A rugalmas műanyag patron-burkolattal a kényelmesen használható mindkét funkció. A pumpanyélbe süllyesztett tároló 2 öntapodó gumijavító foltot és egy szelep-átalakítót rejt, így autó- és szingószelepes gumikhoz is használható. A szett tartalmazza a vázra rögzítéshez szükséges tartót és csavarokat is. A fej az alábbi patronokhoz csatlakoztatható: 12, 16, 20, 25 gramm. A csomagban egy 20grammos patron is található. Tömeg: 123 gramm. További info
Wallet Profi defektjavító szett
Egy praktikus cipzáras kis táskában (9,5×12 cm) minden, amire defekt esetén szükséged lehet: Microflate Nano CO2 pumpa, 2 db 16 grammos patron, 1 pár gumileszedő, öntapadó javító folt szett. Akár a zsebedben is elfér a komplett szett, szingó és autószelepes gumihoz is használható. A fej az alábbi patronokhoz csatlakoztatható: 12, 16, 20, 25 gramm. További info
16g-os patron
A CO2 patronok kétféle méretben, 20 és 16 grammos kivitelben kaphatók. Eltérő űrtartalmuk miatt különböző nyomást generálnak az adott gumimérettől függően. A patronok kapacitását az alábbi táblázat tartalmazza:
Szelepátalakító is kapható, amellyel bármilyan szeleptípushoz alkalmazható a GI-rendszer. Az átalakítót egyszerűen tekerd bele a pumpa fejébe, majd illeszd a szingó szelepre, és már mehet is a pumpálás!
További információ a GI rendszerről és árak a forgalmazó honlapján!
Videobemutatók:
https://www.youtube.com/watch?v=UOI-6_Ik16c
Szerintem a Co pumpa jó dolog, bár nekem még sosem volt. Egy – egy maraton versenyen, amikor számít az idő, nem mindegy, hogy 10 percet töltök el pumpálással vagy csak pár másodpercet. Főleg ha, nem csak egyszer defektelsz az út során…
Én főleg arra lennék kíváncsi, hány BAR-ra fújja fel a kereket egy patron? Lehet-e szabályozni a nyomást, nekem nagyon nem mindegy mekkora nyomással vágok neki a terepnek vagy aszfaltnak. Illetve városi legenda-e, hogy a CO pumpa használatakor a hőmérsékletváltozás miatt eltörhet a szelep?
Hát 10 perc szerintem erős túlzás a pumpálásra (bár soha sem mértem), defekt esetén a legtöbb időt úgy is a szerelés teszi ki, azt pedig egy ilyen patron nem váltja ki, legfeljebb ha lassú defekt és 2-3 óránként elég egyet belenyomni. Akkor már inkább a hab.
Ok, azt aláírom, vannak helyzetek, mikor ez is számít, de amennyibe egy ilyen készlet kerül, már lehet venni defekt tűrő köpenyt…
A nyomás táblázat amúgy itt van fentebb, hát az 5,4 BAR outihoz elég karcsú (igaz, abból 2 fújásra jó), de arra elég, hogy az ember hazaérjen…Szeleptörés szerintem a fém szelepházakat nem fenyegeti, csak a gumisat, illetve a szelep és a gumi összedolgozásánál lehet gond (talán)…
Tovább gondolván az ötletet, az lenne a tuti, ha otthon az ember egy egyszerű eszközzel fel tudná tölteni ezeket, úgy látnám értelmét, vagy ha 200-300 ft lenne egy patron…de 2600-at erős túlárazásnak érzek főleg úgy, hogy egy 20 kg-os (vagyis ezerszer ekkora) CO2 palack töltése a linde gáznál 10000 ft…
Ez valami vicc? 2600 ft egy menetes szódáspatron. A komplett készlet már drágább, mint a BBB mini pumpa ami 4500 ft és 144 gramm (vagyis alig nehezebb). Ezzel max 2 lövésem van, míg a pumpám már meg van vagy 10 éve és évente 1-2 defektet összeszedek (főleg télen az erdőben). Asszem maradok a pumpánál…:)
Eszméletlen, hogy a lusta és/vagy hozzá nem értő embereket mennyi ökörségre rá lehet beszélni a marketinggel és azzal a szóval, hogy “innováció” meg “prémium”…:)))
Azért azt megnézném, amikor egy outi versenyen a kis zsebpumpáddal felfújsz egy gumit 8-8,5 barra. Amikor egy verseny nevezési díja egy ilyen CO2 szettel összevethető, akkor szerintem megéri. A monti az más, ott csak 3,5-4 bart kell belerakni, ami a nagyobb űrtartalom miatt hosszadalmas ugyan, de legalább lehetséges.
Ha nincs pótkerekem egy kísérő autón, úgy is megette a fene az egész versenyt defekteléskor, onnan nyerni már nem lehet. A co nem javítja a gumit, tehát szerelni mindenképp kell, az meg legalább 5 perc. Hogy onnan CO-val pumpálok, vagy zsebpumbával, tök mindegy, mert a hajó már rég elment….Egyébként kíváncsiságból lemértem, hogy mennyit tudok belenyomni a kis pumpával, 5,5 bar volt (kereket egy fának támasztva). Hazaéréshez elég…. (szerintem)