Vas Blanka 2. az Essen Ethias Crosson (VIDEÓ)

A magyar bajnok Marianne Vos mögött a második helyen ért célba az Essen Ethias Cross UCI C1-es versenyen.

December 7-én rendezték az Ethias Cross sorozat esseni futamát Belgiumban, ahol a Doltcini-Van Eyck színeiben rajthoz állt Vas Kata Blanka is. A magyar bajnok az első sorból indulhatott és jó pozícióba került a rajt után, egy ideig a második helyen haladt Marianne Vos mögött, majd kicsit hátrébb csúszott a 3-6. helyre, míg a holland világsztár elkezdett távolodni. Blanka a 4. körben indított és hagyta ott a többieket a bolyban. Az 5. kör végére már a második helyen tekert és nagyon úgy tűnt, hogy meg fogja tudni őrizni ezt a helyezést a maradék 2 körben is. Vos első helyét senki nem veszélyeztette, közel egy perces előnnyel nyerte a versenyt a második helyen célba érő Vas Kata Blanka előtt, a harmadik helyet Anna Kay szerezte meg.
Újabb hatalmas eredmény ez Vas Kata Blankától.