Újabb magyar világranglista-pontok a svájci világbajnokságról

A hegyikerékpáros világbajnokságnak a svájci Champéry adott otthont az elmúlt napokban. A magyar csapatot négy szakágban összesen 14-en alkották. Az olimpiai számban a felnőttek közt Parti András az 53. helyen, U23-ban Juhász Zsolt 22. pozícióban, újabb világranglista-pontokkal fejezte be a versenyt. Az igen technikás pályán több esés történt, Benkó Barbara feladni kényszerült a versenyt, Buruczki Szilárd kézsérülés miatt már rajthoz sem állhatott. A triálos Hegedűs László 12. helye kiemelkedőnek számít.

Parti András

Az U23-as nők mezőnyében a világkupa-összetett második Benkó Barbara az élmezőnyben tekert, amikor elesett, majd feladni kényszerült a versenyt. A felnőtt férfiak közt Buruczki Szilárd a pályabejárás során esett olyan szerencsétlenül, hogy kezén varrni kellett a sebet, maraton bajnokunk így már rajthoz sem állhatott.

Az olimpai-krossz szakág két magyar EuroOne-Cube-os versenyzője már szerencsésebb volt; a felnőtt Parti András a cseh győztes Jaroslav Kulhavy mögött egy kör hátránnyal 53-ként, 22 világranglista-ponttal, míg fiatal klubtársa, az U23-as Juhász Zsolt 28 pontot gyűjtve, a svájci világbajnok Thomas Litscher mögött kilenc és fél perccel lemaradva a 22. helyen ért célba.

A felnőtt „királykategória” tavalyi győztese, a spanyol Jose Antonio Hermida idén negyedik lett; az ezüstérmet a svájci Nino Schurter, a bronzot a francia Julien Absalon szerezte meg. A juniorok közt 1-1 kör hátránnyal Fenyvesi Péter 70., Meggyesi Gergő 79. lett, Szalontay Bence nem fejezte be a versenyt.

Juhász Zsolt

„Nagyon extrém volt a pálya, már a pályajárások alkalmával is sokan „odavesztek”. Rengeteg volt a sérülés, Szilárd is kapott néhány öltést a karjára. A versenyen már a startom sem volt valami kirobbanó, az első körben még 44.-nek fordultam, később a csúszós, gyökeres részeket nagyon nem éreztem, gyakorlatilag csak utas voltam a bringán. Hiába lett volna erőm, azt ilyen körülmények között nem tudtam volna leadni, nem voltam életem legjobb formájában. A verseny felénél még az eső is elkezdett esni, ami tovább nehezítette az amúgy is igen csúszós és veszélyes pályát. Ennél jobb eredmény elérése volt a cél, a körülmények mellett annak is örülök, hogy épségben megúsztam!” – mondta Parti András.

A Parti András, Benkó Barbara, Juhász Zsolt, Fenyvesi Péter összeállítású csapatváltó 20. lett, a teljesítmény újabb pontokat ér a nemzetnek az olimpiai kvalifikáció tekintetében, melyeket a férfiak és nők esetében írnak jóvá.

A világbajnokságon minden szakágban képviseltettük magunkat. Az olimpiai-krossz helyezések mellett a triálban induló – idei Eb-ötödik – Hegedűs László 12. helye, a lejtősök (DH) közt versenyző Liszi Attila 40. és a four-krosszos (4X) Prájczer Péter 23. helye jó eredménynek mondható. Utóbbiak közt Tarr Tamás 42., Papp Norbert 43. lett; a lejtősök közt Lukács Rajmund és Szecskay András nem állt rajthoz. Hegedűs 94 pontot, Liszi 35-öt gyűjtött a világranglistára, Prájczer 62 pontot, Tarr 24-et, Papp 22-t; a pontok ezen szakágakban a jövő évi világkupa-rajtolás sorrendjében számítanak majd.

Következő hétvégén az olimpiai keret az EuroOne-Cube versenyzőivel kiegészülve a törökországi Manisába, C1-es versenyre utazik újabb olimpiai pontgyűjtés céljával.