Újabb falmászás a Vueltán és egy újabb IAM-győzelem

Egy tipkus „vueltás” hegyi befutó várta ma a mezőnyt a 17. szakaszon, nem túl hosszú, de annál meredekebb „fal”, ahol egy kocabringás fel sem tudna tekerni…

a fal

a fal

A Castellon és Mas de la Costa közötti 177,5 kilométeres táv brutális emelkedővel ért véget, kevesebb mint 4 kilométer alatt több mint 400 méter szintkülönbséggel, helyenként 20%-os rámpákkal. Abból a szempontból nem maradt izgalom a végjátékra, hogy a mezőny utolérheti-e a szökevényeket, egy idő után biztossá vált, hogy a közel 30 fős elmenésből kerül ki a győztes.

a szökevénycsoport

A nyerő támadást Dario Cataldo (Astana) indította még több mint 20 kilométerre a céltól egy kisebb dombon, az IAM-ból a kiváló hegyimenő, Mathias Frank tette a kereket az olaszra. Előnyük nem nagyon haladta meg a fél percet a hegyig, ahol Frank végül leszakította Cataldót. Az üldözők közül a már egy szakaszsikerrel büszkélkedő Robert Gesink (Lotto NL-Jumbo) jeleskedett közelítve Frankot.

a győztes

a győztes

Gesink végül felőrölte az üldöző csoportot, csak Leopold König (Sky) tudta rá tenni a kereket, de hiába csökkentették a hátrányt Frankkal szemben, a svájci pár másodpercet meg tudott őrizni a célig. König még próbált egy óriásit hajrázni, de ez csak a második helyre volt elég. Az összetett első négy helyezettje nem tudta „elrázni” egymást, Contadortól láthattunk egy támadást, de végül a Contador-Quintana-Froome-Chaves négyes együtt ért célba.