Tour de France: Jumbo-hétvége Brüsszelben

Álomszerűen indult a Tour de France a holland Jumbo-Visma sora számára, hiszen Mike Teunissen tegnapi győzelme után ma megnyerték Brüsszelben a 2. szakaszt, a 27 kilométeres csapatidőfutamot.

Nem nagyon kellett átrendezni a célterületet a Tour de France brüsszeli Grand Depart (Nagy Rajt) második napján, ismét az Atomium adta a díszletet a befutóhoz egy nagyjából sík 27 kilométeres pálya végén. A francia körverseny csapatidőfutamának nagy volt a tétje, hiszen senki nem akart mindjárt az elején időhátrányba kerülni, ennek megfelelően szoros időeredmények születtek..

A tegnapi szakaszon a csapatverseny utolsó helyével a Team Ineos “kiharcolta” az első rajtpozíciót, és rögtön beállították a referenciaidőt, elképesztően gyors, 56,5 km/h-s átlaggal teljesítve a távot. szép lassan (illetve gyorsan) érkeztek célba a további csapatok, de csak másodpercekkel tudták közelíteni Thomasékat, még a nagy rivális Quick Step is alulmaradt 1 mp-vel.

A végén azonban jött a Jumbo-Visma a négyszeres időfutam-világbajnokkal, Tony Martinnal az élen és – a többi időkülönbséget nézve – mondhatni meggyőző fölénnyel nyertek, 57 km/h fölötti átlaggal. 20 mp-vel verték az Ineost, míg a következő 10 csapat egymáshoz képest 21 másodpercen belül maradt. Teunissen így természetesen megtartotta a sárga trikót, a fiatalok összetettjében Wout Van Aert átvette a vezetést és a fehér trikót, gyakorlatilag a hollandok páholyból kontrollálhatják az eseményeket a Vogézekig.