Tour de France: Bardet tette izgalmassá az időfutamot

A francia Romain Bardet (Ag2R) tette izgalmassá a Tour de France 20. szakaszát, a 22,5 kilométeres időfutamot Marseille-ben, de nem pozitív értelemben…

A Marseille városában kijelölt pálya kimondottan technikás volt, rengeteg kanyarral és a táv második felében egy rövid, de iszonyú meredek emelkedővel. Mégis egy időfutam specialista tudott nyerni, a lengyel Maciej Bodnar (Bora-Hangsrohe), akit azonban majdnem meglepett a sárga trikós Chris Froome (Sky) segítője, Michal Kwiatkowski. Kwiatko végül csak egy másodperccel kapott ki honfitársától.

Maga Froome is remekül ment, ideje a harmadik helyre volt jó (6 mp hátránnyal), Bardet egy pillanatig sem veszélyeztette a sárga trikót. Sőt, kimondottan rossz időfutamot teljesített, szinte megállt a lába az emelkedőn és onnan minden hajtás szenvedés volt a célig (53. lett 2:03 p hátránnyal).

Uran egy “kisiklással” is:

Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac) egy kanyarban kisodródás-megállással is nyolcadik időt hajtott, simán megelőzte a franciát az összetett második helyért. Utóbbinak iszonyú izgalmasan alakult a vége, ugyanis még Mikel Landa (Sky) is majdnem “kinyálazta” a dobogóról, 1 másodpercen múlott Bardet-nak a pódium! Az összetettben végeredményt hirdethetünk, de holnap Párizsi befutó, ahol sok sprinter éhes a győzelemre Kittel kiesése után: Greipel, Degenkolb, Kristoff…