Szalontay Sándor futamot nyerve 12. az apeldoorni világkupán

A pályakerékpáros világkupa-sorozat második állomásán Szalontay Sándor mind a kvalifikációt, mind az első kört sikeresen teljesítve a 12. helyen végzett a hollandiai Apeldoornban.

Szalontay vs. Mullen (Kanti Dorottya)

A Dr. Bátorfi AKTK versenyzője az első – glasgow-i – vk-fordulóhoz hasonlóan (ahol 14. lett) a mezőny első felében végzett a reggeli kvalifikációban, a 36 indulóból 12. lett, 10.103 másodperces idővel. Ezt követően sikerült megnyernie az első futamot az ír Eoin Mullen ellenében, ami azt jelentette, hogy már mindenképpen élete legjobb világkupa-eredményét érte el.

A nyolcaddöntőben a lengyel sprinter, Kamil Kuczynski állította meg, aki a glasgow-i fordulót nyerte. A pályakerékpáros világkupán tegnap Lovassy Krisztián is rajthoz állt, a luxemburgi Differdange Losch bringása 18. lett a scratchben. Krisztián indul még a pontversenyen is.