SuperCross: Wouter Cleppe Ózdon sem talált legyőzőre – fotók, eredmények

Ózdon folytatódott a SuperCross sorozat az EdDecor Ózd Kupával és a verseny hasonlóan alakult mint az első forduló…

Wouter Cleppe

Wouter Cleppe (Fotó: Vanik Zoltán)

Az ózdi stadion körül kialakított pályán idén több kanyar volt, mint eddig, amit talán pozitív változásként is értékelhetünk, ezen kívül lépcsősorok és dupla palánk tarkították a pályát. A mezőnyben lengyel és szlovák vendégek is tiszteletüket tették, és ki is vették a részüket a dobogóért vívott harcban mind a hölgyek, mind a férfiak között. A lebonyolítás is flottul zajlott, valóban érdemes a jövőben C2-es versenyben gondolkozni…

Rajt előtt (Fotó: Vanik Zoltán)

A női futamban ezúttal már rajthoz állt a többszörös SuperCross-sorozatgyőztes Dósa Eszter (Vitalitás SE-Kross), aki a szokásosnál hosszabb puhatolózás után betámadta ellenfeleit, s végül nyert Orosz Anita (Trek SE) és Agnieszka Bacinska (Santa BSA WhistleTeam) előtt.

az egyórai rajt  (Fotó: Vanik Zoltán)

az egyórai rajt (Fotó: Vanik Zoltán)

Az elit férfiak futamán a SuperCross-sorozat rendszeres résztvevője, a szlovák Stefan Gajdosik (BikePro Banska Bystrica) kapta el legjobban a rajtot, majd hozzá csatlakozva Wouter Cleppe (Ram Alpine Bike), Fejes Gábor (Dr. Bátorfi – Agria KTK), Búr Zsolt (Alpinbike Team Endura High5 Giant) és a lengyel Karol Michalski (TrainWithWatts) alkották az élbolyt.

Fejes és Cleppe  (Fotó: Vanik Zoltán)

Fejes és Cleppe (Fotó: Vanik Zoltán)

Később Cleppe és Fejes maradt az élen, a belga a kanyarokban volt gyorsabb, a magyar bajnok meg az egyenesekben zárkózott általában vissza. A „gumizás” felőrölte a Dr. Bátorfi AKTK kerekesének erejét és az utolsó körökben már szétszakadva haladtak a célig. A 3. helyért Búr és Michalski meccselt, az Alpinbike versenyzőjét egy lassú defekt is hátráltatta, amiért meg kellett állni depózni, de még így is maradt esélye sprinten, a lengyel azonban frissebb volt. Gajdosik elkészült az erejével, a magyarok közül még Szalay Péter (Focus Team Hungary) és Buruczki Szilárd (Merida Maraton Team CST) is megelőzte.

Két hét múlva Veszprémben folytatódik a sorozat!

Eredmények (minden kategória): supercross15_ozd2