Saját honlappal indítja a szezont az Európa-bajnoknő

Ezentúl a www.multigirl.co.za honlapon követhetik nyomon az X-Terra szerelmesei a 2008-as szezonra jelenleg Dél-Afrikában készülő Erdélyi Eszter X-Terra Európa-bajnoknővel kapcsolatos aktualitásokat. Eszter az idei évet persze nem csupán ezzel, hanem mindjárt egy MTB versenyen aratott győzelemmel kezdte…

Erdélyi Eszter

„Ma reggel volt egy mountainbike versenyem, a 31 kilométeres, Maverick MTB Super Classic. Megnyertem és nagyon jól esett. Totál erősnek éreztem magam, így megnyertem a hegyi szakaszt is. Ismét egy olyan környezetbe helyezték a versenyt, hogy csak bámultam. Mikor felértünk a hegy tetejére, és beláttam az egész völgyet, majdnem leestem a bringáról… Aztán persze mégsem…

Tim Stark junior Dél-afrikai MTB bajnok mellett a rajtvonalnál

Mivel ezen a hegyen az erdőt főleg fakitermelésre használják, így nincs megszabva az útvonal és rengeteg pályát építenek az erdőkbe… Aztán 4-5 év után a fákat kivágják, de addigra a frissen telepített erdőrészekben már régen készen vannak az új ösvények. A szint több mint 1400 m volt, tele single track szakaszokkal. Nagyon jól éreztem magamat végig, a mászások jól estek és a többi szakaszt is tudtam nyomni. Persze azért örültem annak is, hogy vége lett 31 km után, mert jól el is fáradtam. Az összesítésben a 20. helyen zártam, ami kezdésnek egész jó.”

Így összegzi Erdélyi Eszter a verseny során szerzett élményeit, és egyúttal üdvözli összes hazai sporttársát is.

Craig Paul a második legjobb mountain bike-os Dél-Afrikában, ő nyerte a férfiak versenyét, mellette a női kategória győztese – Erdélyi Eszter