Peák Barna és Hajnal Adrienn az Időfutam Országos Bajnokok

Június 28-án rendezték Debrecenben a 2018. évi Időfutam Országos Bajnokságot, ahol a férfiak között Peák Barnabás, míg a nőknél Hajnal Adrienn volt a leggyorsabb.

Az időjárás hőmérséklet szempontjából kegyes volt a versenyzőkhöz, csak az észak-keleti szél nehezítette meg a fordító utáni szakaszokat, és a sötét felhők ellenére is csak az elit férfiak célba érkezése után kezdett el komolyabban esni.

Reggel az utánpótlás korosztályokkal kezdődött az OB, míg a legesélyesebb férfiak délután 2 óra után rajtoltak.
A bajnoki mezt érő kategóriákban az U19-es nőknél Hideg Nóra (SZINGO-Fehérvár) győzte le Buzsáki Virágot, az U19-es fiúknál pedig Forray András (KSI) volt a leggyorsabb. Az elit nőknél volt a legkiélezettebb a verseny, a többszörös ironman győztes Hajnal Adrienn (FTC) 6 tized másodperccel verte Király Mónikát. Az U23-as férfiaknál Valter Attila (Pannon Cycling Team) érdemelte ki a bajnoki trikót, míg az elit férfiaknál Peák Barnabás (Kontent-DKSI) ment óriásit, mellyel megszerezte az országos bajnoki címet, a második Fejes Gábor, a harmadik pedig Pelikán János lett.

Peák Barnabás a verseny után a következőket nyilatkozta:
“Csináltunk egy-két-felmérést a múlt héten, tudtam, hogy jó formában vagyok, és amikor a DKSI csapatával megkezdtük a melegítést, már akkor is éreztem, hogy most elég jók a lábaim. Kifelé végig 55 km/h körül mentem a hátszél miatt, akkor még nagyon közel volt a Jani, az első fordulónál még azt hittem, közelebb is volt, mint egy perc. Utána az első szembeszeles rész már nagyon kemény volt, a fordulóig végig számoltam vissza a kilométereket… Tudtam, hogy a két kifelé túlélhető, de a visszafelé az „szülés” lesz mindenkinek. Szerintem még soha nem küzdöttem ennyire, mint az utolsó egyenesben. Próbáltam 45 körül menni, de nagyon nehéz volt a szembeszélben megtartani a sebességet.”

A nőknél a meglepetés győztes Hajnal Adrienn így nyilatkozott:
“A Fradinál triatlonozom két és fél éve, a három sportág közül a bringa megy a legjobban, így gondoltam elindulok, hátha felcsúszok egy dobogóra. jó volt a verseny, nyilván kegyetlen volt, de tetszett a pálya és az aszfalt is. Egy hónapot edzettem erre célirányosan Molnár Gergő segítségével. Heti három egy-két órás időfutam-edzés időfutambringával, és hétvégén hosszú tekerés, ami a hosszú távú triatlonra készülés is egyben. Most a következő cél Nagyatád, aztán nagy pihi, és utána meglátjuk, lehet több kerékpárversenyen is indulok majd a jövőben…”

(Interjúk: Bringasport.hu – Takács Tamás)