OL Istria MTB Tour: Magyar sikerek Horvátországban

Több honfitársunk is részt vett az Isztria-félszigeten zajló kétnapos MTB versenyen. A nemzetközi mezőnyben nőknél Hudák Szilvia (Merkapt SE) második, amíg a master férfiaknál Horváth Csaba (Focus Team Hungary) első helyezést ért el.

Szeptember 27-28-án rendezték meg az Istria MTB Tour versenyt. Az első napon egy 33 km-es viszonylag sík etapot kellett teljesíteni a bringásoknak, a másodikon pedig egy 47 km-es szakasz várt a versenyzőkre. A két napot együtt értékelték, vasárnap pedig egy UCI kategóriás maraton verseny várt mindenkire.

parenzana_mtb

Az elit férfiak mezőnyében az orosz Dimitry Medvedev (Full Dynamix) diadalmaskodott, megelőzve az osztrák Uwe Hochenwarter-t (Focus XC Team). A dobogóra harmadikként, Pernsteiner Hermann állhatott, aki összességében két nap után 2 másodperccel maradt el honfitársától.

A master férfiak között Horváth Csaba magabiztos győzelmet aratott. Mindkét nap másodikként ért célba, de összességében több, mint egy perc előnnyel zárt két nap után.

Horváth Csaba a dobogó tetején

A nőknél Hudák Szilvia a dobogó második fokára állhatott, csak egy cseh hölgy előzte meg.

Istria MTB Tour részletes eredménylista: OLIstriaMTBTour2013-1stand2nd-Day

A Parenzana maraton eredményei: Parenzana-Cube-2013-Long-track-by-category