Mountain bike vb: Valter Attila egyéniben is óriásit ment!

atiA mai napon került sor a junior futamokra a mountain bike világbajnokságon, Valter Attila a fiúk között óriásit ment, lemásolva a tegnapi váltóverseny eredményét!

Attila idei jó eredményeinek köszönhetően a 8. helyről rajtolt, de a 4 körös verseny elején egy kisebb esés miatt visszacsúszott. A mountain bike XCO-ban értékes pozíciók vesznek el ilyenkor, ennek ellenére a Cube Csömör 18 éves versenyzője a 20. hely környékéről sem adta fel, letört nyereggel ment másfél kört, majd fantasztikusat hajrázott.

Az utolsó két körben szinte a leggyorsabb volt a pályán és a 7. helyre ért fel, teljesítménye alapján dobogóért meccselhetett volna (persze a sportban nincs “volna”). A győzelmet a francia Thomas Bonnet szerezte meg a svájci Vital Albin előtt, Kovács Dániel a 72. helyen ért célba. A 19 év alatti lányok 3 körös versenyében Schmidel Regina a 41., Bukovácz Kata a 42. lett.