Megvillant a magyar bajnok a Székely Körverseny végén

A magyar bajnok, Lovassy Krisztián (Utensilnord-Ora24.eu) megrázta magát a Székely Körverseny zárószakaszán, a szombat délutáni csíkszeredai körözésen, és a nyerő akcióra téve a kereket végül dobogóra állhatott a háromnapos, UCI 2.2 kategóriás kerékpárverseny végén.

szekely_kor

Szombaton két félszakaszt is rendeztek, délelőtt az összetett szempontjából fontos 5 kilométeres hegyi időfutamot Hargitafürdőre. Sajnos itt nem sikerült csodát tenni, a csapatidőfutam vb-kvalifikáció szempontjából fő rivális ukrán ISD kapitánya, Vitaliy Popkov a rövid táv ellenére fél perccel verte az Utensilnord első emberét, Kusztor Pétert. Popkov így megnyerte a kronót, előrelépve az összetett 2. helyére, Kuszti ötödik lett, a generálban pedig a negyedik helyre lépett előre, ami önmagában szép teljesítmény, de az Utensilnord sorának firenzei indulásához kevés.

Délután egy 123 kilométeres etap várt a mezőnyre, a végén 17, 5,7 kilométeres körrel Csíkszeredában, ahol várható volt, hogy Lovassy nagyszerűen szerepelhet. Magyar szempontból az akciódús körözés remekül alakult, ugyanis Lovassyn kívül a Bellotto Cycling Team színeiben induló Fejes Gábornak is odaért a hajrában. Lovassy 7 körrel a vége előtt egy négyfős szökéssel tudott elszakadni, köztük a későbbi győztes belga Fabio Polazzi-val. 3 kör volt hátra, amikor egy ISD-s és egy Kollsos versenyző is felért, azonban megbomlott az összhang, nem akartak vezetni, így Lovassy továbbment egyedül. A belga végül felért rá, és az utolsó körben, 4 kilométerre a céltól egy meredek “falon” továbbment, és hazaért 8 másodperccel. A magyar bajnokra ugyancsak felért még Fejes és az ukrán Agarkov, akik az előbb említett emelkedőn léptek el a mezőnytől, de a hajrán őket le tudta győzni, így – a legjobb magyar eredményt elérve a körversenyen – második lett, Fejes a negyedik helyen ért célba.

A 7. Székely Körverseny összetettjét végül a második szakaszon diadalmaskodó bolgár Georgi Petrov Georgiev (Brisaspor) nyerte, a címvédő ukrán Popkov és a belga Evrard Laurent (Wallonie – Bruxelles) előtt. Kusztor legjobb magyarként a negyedik helyen zárt.