Megvannak Magyarország első olimpiai kvalifikációs pontjai!

Benkó Barbara (Focus M.I.G) győzelmével és Buruczki Szilárd (Magellan-Kőbánya TC) ötödik helyezésével ért véget a 2011-es szezon első megméretése a magyar hegyikerékpárosok számára Yokne’am városában, Izraelben. A magyar küldöttséget  EuroOne-Cube professzionális MTB kerékpárcsapat: Parti András, Bogár Gábor, Szatmáry András és Juhász Zsolt képviselte kiegészülve Benkó Barbarával és Buruczki Szilárddal.

Az Izraeli Yokne’am városa adott otthont a hétvége első, C2es minősítésű versenyének, ami megfelelő bemelegítésnek bizonyult, a szombati, Haifában megrendezendő magasabb szinten jegyzett (C1-es) verseny előtt. A verseny 23 fokos melegben, pontban délkor rajtolt el, de a sok árnyékos résznek köszönhetően ez kevésbé zavarta a versenyzőket.

A magyar küldöttségből Benkó Barbara egyből győzelemmel kezdett az Elite nők versenyében. Buruczki Szilárd (Magellan-Kőbánya TC) az 5., míg Csielka Márk (EuroOne-Cube) a 14. helyet szerezte meg, Bogár Gábor és Juhász Zsolt körhátránnyal értek célba, Parti András és Szatmáry András kiszálltak a versenyből. A dobogóra észt, osztrák és svájci versenyzők állhattak fel.

„Sajnos nem volt sok időm megismerkedni az új montimmal, mivel az edzőtáborokban végig országútival tekertünk. Váltóproblémáim voltak, emiatt voltam kénytelen feladni a viadalt. A hiba nem komoly, bízom benne, hogy a holnapi versenyen már nem lesz probléma és UCI pontokkal térhetek haza. Gratulálok Barbinak a győzelemhez és Szilárdnak a pontszerzéshez.”– mondta Szatmáry András a versenyt követően.

Nem volt szerencsés napja az EuroOne-Cube kerékpárosainak: Szatmáry András bukás miatt, Parti András technikai hiba miatt állt ki a versenyből, Bogár Gábor és Juhász Zsolt edzésképpen a mezőnyben együtt haladt, majd a végén kapott körrel fejezték be, a bemelegítésnek szánt tesztversenyt.