Madaras Zoltán a szekszárdi kritériumgála legjobbja

Villanyfényes kritériumgálával zárta a Gemenci Nagydíjat az Ifjúsági Unió Szekszárd szervező csapata. A 25 körös háztömbkörüli verseny eredménye már nem számított bele a kétnapos viadalba, azonban méltó befejezése volt annak. A Pálinkás Csaba emlékére megrendezett Alisca Bau Kupán a hazai pályán versenyző Madaras Zoltán volt a leggyorsabb.

gemenci3_1

A kritériumversenyre minden kerekes meghívást kapott, aki értékelhetően befejezte a 35. Gemenci Nagydíjat. A bringások minden körben hajráztak a felajánlott pénzdíjakért, jutalmakért. A Szekszárd belvárosában kijelölt, forgalomtól teljesen lezárt, mintegy másfél kilométeres körpályát az amatőrök és az utánpótlás-korosztályok futamai után, pontban fél kilenckor vették birtokba az elit kerékpárosok. A versenyt 1975-óta megrendezik a Gemenci Nagydíj gálájaként, mely esztendők óta Pálinkás Csaba emlékét őrzi, aki két alkalommal is győzni tudott. Az éjszakába nyúló esemény alkalmával – a nézők számát tekintve is – a hazai kerékpársport ünnepére került sor.

gemenci3_2

Féltávnál egy háromfős elmenés alakult ki, melynek sikeréhez egy hazai, szekszárdi kerekes, Madaras Zoltán is hozzájárult. Előnyük egyre nőtt, a befutó alkalmával egymás közt osztották le a helyeket. A célban végül a tavalyi nagydíj összetett második helyezettje, az idei pöttyös trikós Madaras emelhette föl a kezét.