Lovassy óriásit hajrázott a profi olasz szezonnyitón!

Az olimpiára készülő Lovassy Krisztán az előkelő nyolcadik helyen ért célba a profi olasz szezonnyitón, azon a kerékpárversenyen, ami WorldTour-versenyhez hasonló presztízzsel bír Itáliában!

Krisztián a képen Modolo válla mögött balra sprintel

A GP Costa degli Etruschi viadalon a hagyományoknak megfelelően sprinthajrá döntött a helyezésekről. A kaliforniai edzőtáborban úgy tűnik jó formába került a magyar kerekes, ugyanis az olasz sztársprinterek között a képen is látható nagyon szoros befutón – ahol a 5-10. helyig gyakorlatilag egy vonalban érkeztek – a 8. helyet szerezte meg a győztes Elia Viviani mögött.

A z UCI 1.1 kategóriás Europe Tour viadalt a magyar válogatottból Solymosi Márton, Bernárd Bendegúz és Simon Péter is befejezte a hivatalos eredménylista szerint. További magyar indulók nem lettek értékelve, köztük a svájci Atlas Personal színeiben induló Kusztor Péter sem, bár elmondása szerint beérkezett 25. hely környéknén, hasonlóan “jártak el” a magyar válkogatott több tagjával is. A hivatalos lista: