Lovassy harmadik a kaliforniai Ontario Criterium-on

Lovassy Krisztián és Benkó Barbara kaliforniai edzőtáborozásuk végéhez közeledve a Criterium Ontario háztömb körüli versenyen vettek részt vasárnap, ahol a magyar országúti bajnoknak a 3. helyet sikerült megszereznie.

Lovassy Krisztián a harmadik helyig jött fel a hajrában

A 75+1 körös versenyről Krisztián így számol be Facebook oldalán:
„Kellemes verseny volt! Szokásomhoz híven a verseny hevében megint túlpörögtem a verseny első negyedében, és gondoltam tartok egy kis erődemonstrációt, ami viszont olyan jól sikerült, hogy onnantól kezdve legalább 6 szempár figyelte minden mozzanatomat! Így is sikerült többször elmenésbe keverednem, viszont abban a pillanatban, ahogy meglátták, hogy ott vagyok, senki nem vállalta a vezetést. Az utolsó 600 m-en nem voltam valami jó pozícióban és meg is úsztattak az utolsó két kanyarban. Nagyjából a 12. helyen fordultam a célegyenesre és onnantól az utolsó 350-400 m-t nyélen! Két szerencsés versenyző megúszta, hogy lekerüljem, ezért csak 3. helyen futottam be. Január közepéhez képest az állapotom KIVÁLÓ ! :D”

Benkó Barbara a női mezőnyben

Benkó Barbara a hölgyek között a 12. helyen futott be:
„Criterium Ontario: 10.hely! A legtöbb pontot gyűjtöttem a részhajrákban, de csak a véghajrá számított. Jó lett volna a szabályokat világosan közölni. De az erő megvolt és ez a lényeg! Csak hát a cyclocross kerékpár az amúgy is furcsa női országúti mezőnyben…”