Kusztor ismét remekelt protour-szintű mezőnyben

Kusztor Péter a GP du Canton d’Argovie – svájci klasszikuson versenyzett ma, ami saját bevallása szerint is az év egyik legkeményebb versenye volt, nagyon erős mezőnyben. A svájci Atlas Personal magyarja a hétvégi olasz 1.1-esről átmentetve remek formáját, ismét az élmezőnyben végzett.

Az Europe Tour sorozatba tartozó UCI 1.1-es versenyen többek között olyan csapatok álltak rajthoz, mint: Lampre, GreenEdge, Katyusa, Ag2R, Asztana, Vacansoleil, Androni, Landbouwkrediet, Topsport Vlaanderen, NetApp, Farnese Vini, Team Type 1, és a svájci válogatott színeiben a hazaiak sztárjai, Fabian Cancellara, valamint a mountain bike menő, Florian Vogel is indult.

A 181 kilométert egy körpályán kellett abszolválni, hétszer megmászva egy nagyon meredek részt tartalmazó két kilométeres emelkedőt. A versenyen szökevénysiker született, hárman tudtak elszakadni még a verseny korai szakaszában, akik közül az üzbég bajnok, Szergej Lagutyin nyert. Kuszti így foglalta össze a történteket a befutó után:

Kemény volt, mindenki azt mondta, hogy ez volt a legkeményebb az előző évek versenyei közül. Az utolsó 3 kör volt a legbrutálisabb, de végig elöl tudtam maradni. Jól éreztem magamat, de a legvége nagyon nehéz volt. Az elmenés már az elején elment, 11 percre is voltak, de nem értük utol őket, elszámolták kicsit. A mezőny darabokra szakadt, nekem sikerült elöl maradni, a második sorban értem fel az utolsó hegyre, pár mp hátrányban, de már nem értük be őket. 3 kilivel a vége előtt belószoltam, és végül egyedül érkeztem a 14. helyen. Megszenvedtem érte, de megérte, örülök neki nagyon. Nem lett UCI-pont, de nem baj, majd legközelebb, ez így is szuper volt.

majd honlapján:

Szuper időben vágtunk neki a 181 kilométeres távnak. Rögtön az elejétől hatalmas volt a tempó, lósz, lószt követett, míg a 3. körben sikerült meglépnie 3 versenyzőnek. A legnagyobb előnyük 11 perc felett volt, ekkor a Green Edge csapata állt az élre, és megkezdte az üldözést. Később több csapat is besegített nekik.

Az utolsó 3 körben brutális tempót mentünk, főleg a hegyen, a szökevények még mindig elöl voltak, a mezőny viszont folyamatosan fogyatkozott. Én végig szuperül éreztem magamat, és elöl helyezkedtem, de a 13. felmenetel kőkemény volt. Az utolsó körben a Astana diktálta a tempót, a mezőny szétszakadt az utolsó pár száz méteres meredek részen.

A szituáció a következő volt: 3 szökevény elől, utána 5-6 fő, és őket követtem én, ugyancsak 6-8 fővel. A szökés hazaért, az én sorom nem nagyon vezetett, inkább támadott, pedig nem volt messze az eleje. Pár versenyző el tudott lépni, és nekem is sikerült meglépnem 3 kilire a céltól. Így egyedül érkeztem a célba a 14. helyen. Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen szuper eredményt tudtam elérni ezen a nehéz és fontos versenyen. Hosszabb beszámolóval majd holnap jelentkezem.