Kontinentális csapatunk óriási sikere: dobogón Pozzato mellett! – Frissítve

Rangos, UCI 1.1-es besorolású olasz egynapos kerékpárversenyen, a Coppa Agostini-n állhatott dobogóra augusztus 21-én a magyar bejegyzésű Utensilnord-Ora 24.eu olasz versenyzője, Marco Zamparella!

A verseny szintrajza

A Lombardiában, Lissone környékén rendezett 187 kilométeres viadalt egy körrel rövidítették, de a táv végén nehéz emelkedőkkel tarkított versenyen így is parázs végjáték alakult ki akciókkal, még az utolsó kilométereken is tartotta magát egy nyolcfős szökevénycsoport.

Pozzato győzelme

Mégis együtt érkezett sprintre a maroknyi, alig több mint 20 fős főmezőny, melynek élén a Lampre-Merida sztárja, Filippo Pozzato volt a leggyorsabb, Simone Ponzi (Asztana) és Marco Zamparella (Utensilnord) előtt.

Ponzi, Pozzato és Zamparella

Kontinentális csapatunk idei legnagyobb sikere ez, hiszen az 1.1 besorolású versenyeken nemzetközi első (WorldTour) és másodosztályú (Pro Continental) csapatok teszik ki a mezőny nagy részét, tehát Zamparellának a legkeményebb darálóban kellett helyt állnia!

10. THURAU Björn EUC

Másnap, augusztus 22-én újabb UCI 1.1-es verseny, a Coppa Bernocchi várt a mezőnyre a környéken Legnano térségében, a 200 kilométeres táv végén sprintbefutó döntött. Ugyancsak a Lampre-Merida volt a legaktívabb a hajrában, de a Sacha Modolo (Bardiani) gyorsabb volt Roberto Ferrarinál. Az Utensilnord kerekese, Marco Zamparella – átmentve előző napi remek formáját – a 12. helyen végzett, ami a Coppa Agostini-n szerzett 32 pont mellett újabb 3 UCI Europe Tour ranglista-pontot jelent az Utensilnordnak.