“Ha szerezne Magyarorsz\u00e1g kv\u00f3t\u00e1t, Parti k\u00e9pviseln\u00e9 haz\u00e1nkat”

A héten lezárul az olimpiai kvalifikációs időszak és június 1-jén az UCI is kihirdeti mely országok nyertek indulásra feljogosító kvótát az ötkarikás játékokra. Parti András és Juhász Zsolt az elmúlt hétvégén Albstadtban állt rajthoz, hogy a kvótafutó időszak számukra utolsó versenyén még a lehető legtöbb ponttal gyarapítsák a kvalifikációs helyezésünket.

13230357_1290571217638119_6006602435545132979_n

Parti András: „Az előző hétvégi győzelmem után motiváltan érkeztem Albstadtba, az idei második világkupára. Jól éreztem magam az edzéseken és úgy összességében is. Bár valahogy ez a pálya nem annyira fekszik nekem, – eddig nem sikerült még igazán jól mennem itt – top 50-es helyezés volt a célom, hogy még pár ponttal hozzá tudjak járulni az olimpiai kvótához.

A versenyt megelőzően volt egy kisebb balesetem. Edzés közben egy rendezvény miatt kifeszített molinótartó drótkötélnek ütköztem, amit nem vettem észre a szembe sütő nap miatt. Szerencsére csak lassan gurultam neki és a szemüvegem tompított. Egy monoklival megúsztam az esetet.

13254363_1290571367638104_5820407449723648840_n

A verseny kő kemény volt Albstadtban, mint mindig. 150 fős mezőny, rengeteg néző, brutális hangulat. A rajtom aránylag rendben volt, kicsit ugyan visszább csúsztam, a 60. helyről kezdtem visszadolgozni magam. Nem izgultam, mert tudtam, hogy van még bennem tartalék. Körről körre sikerült előrébb jönnöm. Még az utolsó körben is nagy meccsben voltam. Én is előztem és fel is értek rám, szóval 110%-on kellett mennem, még az utolsó körben is. Végül így a 46. helyre értem be. Alapvetően örülök az eredményemnek, de úgy gondolom, hogy tudok még hova javulni! A 46. helyem újabb 22 pontot jelent az olimpiai kvótához. Ezzel a versennyel le is zárult a pontgyűjtés, hamarosan kihirdeti az UCI a kvótákat!”

13260059_1290571594304748_5516122719403157512_n

Juhász Zsolt eredménye sajnos elmaradt a várakozásoktól. Egészségügyi problémái miatt nem tudott úgy teljesíteni, ahogy szeretett volna.

Ezzel az is végérvényesen eldőlt, hogy amennyiben Magyarország szerezne olimpiai kvótát férfi hegyikerékpárban, a két kvótafutó közül, Peking és London után, Rióban is Parti András képviselhetné hazánkat.