Győzelmek elektronikus váltószettel triatlon és ciklokrossz szakágakban

Ahogyan azt az Eurobike-on is láthattuk, példátlan népszerűségnek örvend az új Dura-Ace Di2 elektronikus váltószett a kerékpárgyártók körében. Nemrég azonban az is kiderült, hogy akár versenyt is lehet nyerni vele, olykor még zord körülmények között is…

Graig Alexander az idei Ironman világbajnok

A teljes távú triatlon világbajnokságra 2009. október 10-én került sor, a versenynek pedig ismét Hawaii adott otthont. Az abszolút győzelmet ezúttal a 36 éves ausztrál Graig Alexander szerezte meg, 8:20’21”-es időeredménnyel. Sikerében az is különleges, hogy kerékpárján a Dura-Ace Di2 elektronikus váltórendszer teljesített szolgálatot, mely ezek szerint megbirkózott a Hawaii Ironman során általános forrósággal is.

Di2_2

Sejthető, hogy az ausztrál klasszist nem nagyon kellett győzködni, hogy választása a Di2-re essen, hiszen a kormányadapteren és a kormányszarvon egyszerre elhelyezhető kapcsológombok jóvoltából komoly jövő jósolható a Di2-nek a triatlon sportágban, illetve az országúti időfutam szakágban. Sokkal kevésbé jutna eszébe az embernek ugyanezt a technikát terepen bevetni, de erre is akad ellenpélda…

Elektronikával elektronika ellen: ezúttal az elektronika győzött :)

Elektronikával elektronika ellen: ezúttal az elektronika győzött 🙂

Az idei Superprestige Ciklokrossz versenysorozat első fordulójára 2009. október 11-én került sor Ruddervoorde-ban. A verseny a jelenlegi ciklokrossz világbajnok Niels Albert és a belga bajnok, hajdani világelső Sven Nijs csatáját hozta. A Shimano szakemberei nem bízták a véletlenre: mindkét klasszis alá az új elektronikus váltószettet tolták be, így a verseny végén szinte már csak a győztes nevét kellett beemelni az újabb Di2 sikerről beszámoló sajtóközlemény szövegébe. Persze a ciklokrossz szezon még csak most kezdődik, és ahogy a befutónál Nijs makulátlan öltözékéből is sejthető, az igazi dagonyázós futamok még csak ezután jönnek.