Február 6-án lezárul végre Contador doppingügye???

A Nemzetközi Sport Döntőbíróság (CAS) az utóbbi hónapokban folyamatosan halogatja a végső ítélet meghozatalát a 2010-es Tour de France-on klenbuterollal bukó, majd hazája szövetsége által felmentett spanyol Alberto Contador ügyében.

A kérdés, hogy a CAS helyt ad-e a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség és a WADA fellebbezésének (a két szervezet eltiltást kért a háromszoros Tour-győztesre, valamint 2010-es győzelmének elvételét), vagy helyben hagyja a spanyol szövetség felmentését, akik elfogadták Contador védekezését, miszerint a tiltott szer szennyezett marhahússal került szervezetébe.

Alberto Contador

A legújabb dátum, amit a lausanne-i bíróság közölt: február 6. Vajon jövő hétfőn okosabbak leszünk??? A Saxo Bank sztárja mindenesetre nem zavartatja magát eközben, két szakaszt is nyert a múlt héten Dél-Amerika legjelentősebb körversenyén, az UCI1.1 kategóriás Tour de San Luis egyhetes viadalon.