Dér Zsolt UCI-pontokat szerzett Horvátországban, Kuszti nagyot bukott

Egy héten belül másodszor szerzett UCI-pontokat az Utensilnord-Ora24.eu csapata, Lovassy Krisztián ötödik helye után (Trofej Umag) a mai napon Dér Zsolt volt eredményes a horvátországi Porec Trophy 1.2 kategóriás kerékpárversenyen, a nyolcadik helyet megszerezve a sprinten.

Dér Zsolt

Dér Zsolt

A 146 kilométeres Europe Tour viadalon Porec körül hét kört kellett teljesíteni, körönként két 70 méter szintkülönbségű mászással. A közel kétszáz fős mezőnyben Az Adria Mobil, az Asztana és a Leopard-Trek fiókcsapatok, valamint a Christina Watches is ott volt.

A győzelmet az Adriából szerezte meg a szlovén Matej Mugerli, miután az osztrák Riccardo Zoidl-lal egy sikeres szökés végén hazaértek. A főmezőny sprintre érkezett, ahol Dér Zsolt a hatodik legjobb volt, ezzel a nyolcadik helyen végzett és 3 UCI-pontot szerzett.

Sajnos magyar szempontból kevésbé örömteli dolog is történt, ami kiderül Lovassy Krisztián beszámolójából:

A szökevények a céltól kb. 10 km-re lószóltak be és végül 12 másodperc előnnyel értek be. Az üldözés közben Kuszti éppen engem vitt előre a sprintre, amikor 4 kilométerre a vége előtt elfeküdtek előttünk, és Kuszti nagyot esett. Több helyen lehorzsolta magát, és a bal combját keményen beütötte. Én épphogy nem keveredtem a bukásba, de annyira visszacsúsztam a mezőnyben, hogy nem volt már esélyem szép eredmény elérésére. Azért nagy nehezen visszaküzdöttem magam egyedül, olyan 2 kilométerrel a vége előtt összeszedtem Zsoltot, pozícióba hoztam az utolsó 300 méterig, és ott kiborítottam.