Critérium du Dauphiné 2018: a Team Sky visszaszerezte az elsőséget

A szakasz nagy esélyesének tartott Team Sky csapata nyerte a szerdai 35 kilométeres csapat időfutamot Pont-de-Vaux és Louhans-Châteaurenaud között, így a tegnapi peches nap után ma már újfent Michał Kwiatkowski távozhat a sárga trikóban a helyszínről.

2015 óta először volt csapat időfutam a Critérium du Daphiné-en, ugyanúgy, ahogy szintén három év után lesz újra majd a Tour de France-on is. A 35 kilométeres táv teljesen sík volt, valamint hátszél is segítette a versenyzőket, így a szakaszgyőztes Team Sky  57,456 km/h-s sebességgel vitte véghez a feladatot. Teljesítményüknek köszönhetően jelenleg az összetett első négy helyén a a brit csapat versenyzői állnak, majd következik három BMC-s versenyző, míg Daryl Impey (Mitchelton-Scott)  – a szakasz alatti sárga trikós –  visszacsúszott a 8. helyre.

Túl a verseny elő felén a versenyzők túl vannak a könnyebb szakaszokon is. A hét második felében 1. és kiemelt kategóriás emelkedőkkel zsúfolt etapok következnek majd. A végső győzelemre is esélyesek versenyzők tekintetében az összetettben  Julian Alaphilippe (Quick Step Floors), Adam Yates (Mitchelton-Scott), Romain Bardet (Ag2r) és Rudy Mollard (Groupama-FDJ) bír két percen belüli időhátránnyal Michał Kwiatkowskihoz képest.