Coppi e Bartali: Dér Zsolt az eddigi legjobb magyar eredményt hozta ma

Crevalore városában 12 kört kellett teljesíteni a mezőnynek a Coppi e Bartali 3. szakaszán, és a várakozásoknak megfelelően sprintbefutó döntött, az Utensilnordból pedig Dér Zsolt volt a legjobb.

Elia Viviani

Az UCI 1.2-es viadalon ma megtört a Sky sikersorozata, bár a szökevények üldözésében még részt vettek a sík pályán, ahol egyébként többször jegyeztek 50 km/h óraátlagnál is gyorsabb kört. A korán kialakuló 18 fős elmenésben a magyar kontinentális csapat, az Utensilnord is képviseltette magát, az olasz Gennaro Maddaluno-val, aki végül nem fejezte be a versenyt.

Dér Zsolt

Dér Zsolt

A szökevényeket körülbelül 15 kilométerrel a cél előtt fogták meg, az utolsó kört már együtt tette meg a mezőny, és a sprinterek csapatai senkit nem engedtek el. A hajrán ezúttal a kiváló olasz sprinter, Elia Viviani (Cannondale) meg tudta előzni Ben Swiftet (Sky), megtörve a britek győzelmi sorozatát. A magyarok közül Dér Zsolt volt a legjobb, a 25. helyen érkezve, összetettben a 76. helyen áll.

Bernárd Bendegúz

Bernárd Bendegúz ezt üzente a rendkívül gyors versenyről:

48,5 körüli átlag lett a végére az elejének, de csak a kanyarok miatt, amúgy 55-tel közlekedtünk… Megszakadt a sor másfél körrel a vége előtt, utána grupettóztunk Mazzival, mint sokan mások. Volt egy nagy bukás is, a Lampréból Mori feküdt véres fejjel, jajgatott, ki kellett kerülni őket, azután sem volt kellemes felérni…