Bukások, óriási csata, Sagan vereség – Így kezdődött a 2019-es Tour Down Under Ausztráliában

A Tour Down Under első napján, a Down Under Classic-on kevesen maradtak talpon a verseny végére, a hajrán résztvevő fél tucatnyi kerékpáros közül az ex-világbajnok a sprinten alulmaradt Caleb Ewan-nel szemben.

Fotó: facebook/Santos Tour Down Under

Ausztráliában az év első nagyobb versenyével, a Tour Down Under-rel kezdetét veszi a 2019-es országúti szezon, ahol a világsztárok egy része már képviselteti magát. A január 13. és 20. között zajló verseny első napján rendezik a Down Under Classic-ot, mely egy 1 óra + 1 körös, véghajrás kritérium verseny, ahol a sprinterek megcsillogtathatják tudásukat. A városi körözős pálya jellegéből adódóan egyértelműen soha nem lehet megjósolni, hogy ki lesz a győztes, hiszen bármikor bárki belekerülhet egy végzetes bukásba, de mindenesetre idén Peter Sagan és Caleb Ewan voltak a legnagyobb esélyesek. Az nem tévedt, akik rájuk fogadott, mivel az utolsó körben mindketten megúszták a bukást, melynek következtében a sprintben résztvevő élboly 6 fősre fogyatkozott. A hajrát Caleb Ewan indította meg, Peter Sagan megpróbálta kikerülni őt, de ma az ausztrál volt a gyorsabb. A 3. helyen Alex Edmondson ért célba.