Az utánpótlás dominált az I. Goda Peter XCO Kupán

Április 28-án rendezték a cross country magyar kupasorozat második futamát Zalaegerszegen, ami a Cross Country Challenge sorozat második állomását is jelentette. A futamot a szervezők Goda Péter emlékének ajánlották.

Az elit felnőttek mezőnye erősen hiányos volt, Parti Andris és csapattársai a horvát Vodice C1-esen versenyeztek (Parti 3., Juhász 5. helyet szerzett), Buruczki Szilárd és Blazsó Marci pedig maratonoztak Kolozsváron (Buruczki 1, Blazsó 2. helyen ért célba). Az általában a mezőny elején tekerő Búr Zsolt pedig mentális és fizikai problémák miatt kényszerült kiszállni még a verseny vége előtt. A leggyorsabb végül az U23 korososztályból Szalontay Bence (Merida Maraton Team CST) lett.

Az amatőr rajt ezúttal is 9 órakor kezdődött, ahol szép számmal gyűltek össze a környékbeli és távolról érkező versenyzők, szám szerint 27-en. Ez bíztatónak mondható, főleg úgy, hogy ezen a napon egy maratont és egy teljesítménytúrát is rendeztek a Dunántúlon.

Nyugodtan mondhatjuk, hogy a mai verseny az utánpótlásról szólt, hiszen az U9, U11, U13 és U15-ös korosztály összesen 60 indulót számlált…