Ausztriában versenyzett az ifi Eb-re készülő válogatott, Benkó a felnőttek közt ötödik lett

Az elmúlt hétvégén a hazai hegyikerékpáros ifjúsági válogatott az ausztriai Windhaagban versenyzett. A viadal felkészülési állomás volt az augusztusi korosztályos Európa-bajnokságra.

A hegyikerékpáros ifjúsági válogatott

A viadal C1-es elit női mezőnyében Benkó Barbara (Focus MIG Team) ötödik, Kéri Zsófia (LTV Merida Racing) kilencedik helyezést szerzett.

Az ifjúsági korú hegyikerékpárosoknak idén augusztus 16. és 19. között rendeznek először kontinensviadalt, melyre az U17-es és U15-ös korosztályból összesen 12 magyar versenyző utazik majd. Az Eb-re készülő válogatott felkészülésként vett részt az osztrák Youngster Cup futamán, melyen legjobb magyar eredményként Kádi József (Lavina SE) ezüstérmet szerzett. A néhány nappal korábbi, samobori győztes Bányai Dominik (PCCC) ezúttal ötödikként zárt.

Egyeztetés a kerettagokkal

Nánási Sándor, az Euro One Számítástechnikai Zrt., egyben a hazai szakági szövetség elnökségének tagja az augusztusi ifjúsági Európa-bajnokságon legjobban szereplő U15-ös és U17-es magyar csapat tagjai részére egy-egy Fuji kompakt digitális fényképezőgépet ajánlott fel.

Magyar vonatkozású eredmények, U15-ös korosztály: Kádi József (Lavina SE) 2. hely, Dina Dániel (Fillari Team Budaörs) 7. hely, Valter Attila (Cube Csömör) 8. hely, Kelenföldi Áron (PCCC) 9. hely, Megyaszai Lilla (Cube Csömör) 4. hely, Bucsányi Henrietta (Cube Csömör) 9. hely.

Bányai Dominik

U17 korosztály: Bányai Dominik (PCCC)  5. hely, Erdélyi Attila (Cube Csömör) 10. hely, Horváth Ádám (Cube Csömör) 13. hely, Brogli Réka (X2S Kona Team) 4. hely, Kubovics Klaudia (PCCC) 5. hely, Meggyesi Bercel (PCCC) DNF.

Fotó: Bányai Péter