Amikor World Tour versenyen a kerékpár a szűk keresztmetszet – A 3T Strada-val elégedetlen az Aqua Blue

Még februárban írtunk egy a maga nemében különleges országúti kerékpárról, a 3T Strada-ról, mely történelmet írt a modern országúti kerékpársportban azzal, hogy elöl egytányérosként nyertek vele UCI versenyt. Azóta kiderült, hogy nem biztos, hogy olyan jó ez a megoldás, ugyanis a Svájci Körversenyen az Aqua Blue Sport versenyzője, Mark Christian a jó helyezését bukta el miatta.

A Svájci körverseny 6. szakaszán történt, hogy az Aqua Blue Sport versenyzője, Mark Christian szökésbe került és minden esélye megvolt arra, hogy megnyerje a szakaszt, mellyel élete legjobb eredményét érhette volna el, de a kerékpárja (az Aqua Blue 2018-ban a 3T Strada-t használja) csődöt mondott és csak a 46. helyen ért célba. Érthető módon nagyon dühös volt és nem éppen szép szavakkal illette a Strada-t. Utólag kiderült, hogy a lánca esett le, amire mondhatnánk, hogy ez előfordul az elöl váltós rendszereknél is, viszont azt is megtudhattuk, hogy az elöl egytányéros rendszernél ez jóval gyakoribb probléma és persze nem lehet váltót rakni előre. Sőt az is hátrány, hogy amikor egy kéttányéros hajtóműnél leesik a lánc akkor jó eséllyel vissza tudjuk rakni az első váltóval, míg az egytányérnál váltó híján ez nem lehetséges.