“A magyarok nyilait\u00f3l ments meg uram minket!”

A hétvégén fiataljaink a horvátoknál és az osztrákoknál is megmérették magukat, ahol a Halicanum Trophy C2-es cross country futamon és a Kirschlag-i Youngster Cup-on gyűjtötték a versenytapasztalatukat és öregbítették a hírnevünket. A mérleg kedvező értéket mutat, hiszen a kettő futamról összesen 22 magyar induló 6 aranyérmet hozott haza.

A horváth verseny már szerepelt a junior válogatott versenynaptárában és néhány felnőtt versenyző is csatlakozott hozzájuk. A pálya hasonló volt a tavalyihoz, de az eső miatt több helyen nedves volt a talaj. A versenyzők dolgát nehezítette a párás idő és 28-30°C-os hőmérséklet. Szerencsére a futamok a júniusi csömöri versenyhez hasonlóan késő délutánra kerültek és akkor már a hőmérséklet is kellemesebb lett.
10550839_10203284544933240_2857555526466281933_n

A szlovén, szlovák és horvát bajnokokkal tűzdelt horvát futamról Palumby Zsombor, az U19-es futamban legjobban szereplő magyar versenyző számol be:

“Szombaton Benkó Lacival, Barbival, Dósa Eszterrel, Megyaszai Lillával, Csielka Márkkal, Dina Danival, Erdélyi Atkóval, Borsos Bencével, Csonka Olivérrel, Kádi Pepivel és Józsival, és D. Kovács Dáviddal indultunk a horvát Sveti Martin na Muri-ba (Muraszentmárton).

Kalandosan, de végül meg is érkeztünk (kicsit kevesebben). Laci benevezett minket, azután elindultunk bejárni a pályát. Délelőtt még elég saras volt a nyomvonal, de a versenyre sokat száradt. Kemény, folyamatos ritmusváltásokat igénylő, így csúszósan sok helyen technikás pályát jelöltek ki. A rajtunk délután fél 6-kor volt, egy perccel az elit felnőttek után.

Első körben szlovák és szlovén srácokkal meg Atkóval vonatoztunk. Elég gyorsan utolértük az Elit-U23 mezőny végét így nagy volt a keveredés. Elég jól haladtunk, csak kevés hely volt előzésre. A 2. kör elején beálltam Atkó elé, kérdeztem, hogy hányadikak lehetünk és mondtam, hogy húzzuk egymást. A szivatós sóderes mászás tetején hátranéztem, de nem volt sehol. Innentől folyamatosan vadásztam le az embereket, nem nagyon tudtam, hogy hol tartok helyezésben, de érzésre jól haladtam.
10482901_10203284581614157_1217662045171369195_n
Nagyon ráéreztem a rengeteg csúszós gyökéren való közlekedésre, így élvezetes volt. Benkó Laci ösztönző szavai pedig mindig új löketet adtak. Négy körünk volt, de így is negyed órával hosszabb versenyidőnk volt, mint itthon szokott. Végül 6. helyen értem célba, amivel dobogóra is szólítottak. Egyre jobban kezd haladni a bringa, úgy érzem versenyről versenyre mindig előrébb tudok lépni, kell is, mert egy hónap múlva VB Norvégiában!

Szép hétvégét zárt a kis különítményünk! Köszönet Benkó Lacinak a segítségért, aki profin megoldotta egy futamban a 10 ember itatását!! Gratulálok mindenkinek!”

A dobogó legfelsőbb fokáig menetelő Benkó Barbi ilyennek látta a futamot:

“Edzésként és némi világranglista pont reményében utaztam le mielőtt edzőtáborba mennék. Jól éreztem magam a versenyen, a pálya is tetszett, igazi xco volt, meredek felfelékkel és a sár, valamint a csúszós talaj miatt még izgalmasabb lefelékkel! Lényegében a rajttól kezdve elmentem és egyre növeltem az előnyöm! Örülök, hogy jól ment és most még nagyobb motivációval utaztam Livignoba edzeni a világbajnokság felkészülés jegyében! Innen egyenesen továbbmegyek majd Meribelbe az utolsó vilagkupára, majd a világbajnokságra szeptember első hétvégéjén.”

A betegségéből felépülú Csielka Márk így mesél a futamról:

“Végre jön vissza az erőm. A junior válogatottal együtt utaztam le, reggel mentünk és este jöttünk is haza. Szerencsére már ismertem a pályát, így elég volt egy kör a délelőtti bejáráson. A rajt 17:30-kor volt, aminek kivételesen örültem, mert nem kellett 30°C feletti hőmérsékletben versenyezni, ami sosem volt az erősségem. Az első pillanattól kezdve igyekeztem a saját tempómban versenyezni. Az volt a célom, hogy egyenletesen menjek végig. Ez sikerült is, az utolsó körben majdnem utol is értem a 10. helyezettet, ami már pontot érő pozíció lett volna. Végül nem tudtam megelőzni, így a 11. helyen futottam be. Örülök az állapotomnak kb. 6 hét edzés után kifejezetten jónak mondható és nincs megállás.”

Megyaszai Lilla – 1. hely

A szomszédos Ausztriában a cross country rendszer megkülönbözteti a felnőtteknek és gyerekeknek (U7-U17) szóló versenyeket. Az utánpótlásnak Youngster Cup néven rendeznek – idén 10 futamból álló – sorozatot. A sorozat grazi és a hétvégén rendezett nyolcadik állomása, a kirschlagi verseny a távolság, vagyis a közelség miatt népszerű a hazai körökben is. A fiataloknak igen hasznos részt venni ezeken a nyugati versenyeken, hiszen a hazai mezőnyben megszokottól eltérő inger éri őket.

Gerely Gábor, a Crosskovácsi Bike School vezetője az alábbiakban foglalta össze a versenyt:

“Az utánpótlás válogatottunk 13 tagja a hétvégén az ausztriai Kirschlag-ban versenyzett, a Schlossbert cross country versenyen. A kombinált versenyen (ügyességi pálya + cross country) izmos ügyességi feladatok voltak (hibátlan teljesítés talán nem is volt). A pálya a kirschlagi motocross pályára volt felépítve, ami széles, sok előzési lehetőséggel, szívatós felfelékkel tarkított nyomvonalat jelentett.

A mieink öt kategóriában képviselték magukat, amiből négynél miénk lett az arany! A győzteseink: Buzsáki Virág (U15), Baranyi Dávid Áron (U13), Kádi Tamás (U15), Valter Attila (U17). Valter Atti szavaival (az utolsó felfelében örömében kikiabálta): “Megmutatjuk nekik hogy mi a Magyarok Istene” 🙂

… tehát nem véletlenül festették a közeli Szent Benedek-rendi melki apátság freskóira, hogy “a magyarok nyilaitól ments meg uram minket.”