A cseh háromnaposon újabb sikerekkel folytatódott az olimpiai pontszerzés

A magyar hegyikerékpáros válogatott 2010. június 4-től egy háromnapos cseh viadalon állt rajthoz. Az UCI S1-kategóriájú versenyen ugyan dobogós eredmény nem született, az olimpiai kvalifikációhoz szükséges világranglista-pontgyűjtés folytatódott. A háromnapos viadal sprintszámmal kezdődött, majd az olimpiai krossz, végül a maraton következett.

Parti András nem vett részt a küzdelmekben, mint arról saját honlapján beszámol: mononukleózis betegsége van. A versenyen elindult viszont a korábbi világbajnok, a tavalyi világkupa-győztes Jose Antonio Hermida, aki ezúttal hetedikként zárt.

A sprint időmérő futamából Benkó Barbara jutott tovább a 16 közé; fiúknál Juhász Zsolt került a 32-be. Az olimpiai számban a nőknek 5, férfiaknak 7 kört kellett teljesíteniük. A maratonon az előző két nap eredményei alapján egyéni indítás volt, az a kerekes, aki összesítésben több mint 15 perc hátrányban volt az elsőtől, már tömegrajttal indult. A pálya 40 km volt, illetve a végén még egy kört kellett hajtani az olimpiai krossz pályán.