24 körös verseny debütált a Hungaroringen Mugen Race-sikerrel

A Hungaroringen ma 105 kilométeres, 24 körös országúti verseny debütált a Shimano Ring 24 – 24 órás futam hétvégéjén, és ritkán látható hármas befutót mutatott be a Mugen Race csapata.

A 24 órás versenyt tavaly szervezte először a Tósport Kft., idén is ez volt a „fő attrakció”, egész hétvégén köröztek a csapatok és az egyéni indulók a Formula 1-es versenypálya 4,4 kilométeres aszfaltcsíkján. Most egy hagyományos mezőnyversennyel erősítettek a rendezők, ami amolyan betétfutamként szerepelt.

hungaroring_8

Mi is kilátogattunk az eseményre, előzetesen voltak kérdőjelek, főleg, hogy mi lesz, ha keveredik a 24 órás „mezőny” a 24 körös futam indulóival. Nos, a 24 körös vernyre nem gyűlt még össze túl népes mezőny, de az előbbi szempontból semmi probléma nem adódott, bőségesen széles volt az aszfalt  mindenkinek.

Ha pedig szóba került az aszfalt, mindenkit, aki még nem bringázott a Ringen, arra biztatunk, hogy próbálja ki! Fantasztikus érzés versenyben, rendkívüli az aszfalt tapadása, és nincs egyetlen olyan kanyar sem, ahol fékezni kellene kerékpáros versenytempónál! Nem is beszélve arról, hogy kátyúknak, úthibáknak nyomuk sincs.

A 24 körös versenyen két csapat gyűlt össze nagyjából 5-5 fővel, a Mugen Race és az esemény főszponzorát is képviselő Cube-Balaton Team. Az első köröket a rengeteg akció határozta meg, amíg ki nem alakult egy olyan szökés, melyben az említett két gárda bringásai tekertek egyenlő arányban. Innen az üldöző mezőnynek nem sok babér termett, nem is volt meg az erő az üldözéshez.

hungaroring_7

Az elmenésben szintén kirajzolódtak az erőviszonyok hamar, a Mugen Race három bringása, Molnár István, Hemmert János és Hartmann József addig lószolgatta a Cube-osokat, amíg 3-an maradtak elöl a verseny második felére, így bőven maradt idő megkoreografálni a hármas befutót! Reméljük Jövőre még nagyobb hangsúlyt kap a 24 körös verseny a Ringen, idén kicsit későn került a programba, de akik kint voltak, nagyon élvezték!

A Cube-Balaton Team a 24 órás győzelemmel vigasztalódhatott Jordán Péter-Molnár Ferenc-Arany Gábor-Ruttkay Zoltán-Márkus János-Lerner Csaba összeállításban. 209 kört teljesítve a DKSI (Debrecen) csapatát verték, akik két körrel maradtak alul. A szóló kategóriában viszont DKSI siker született, Pályi Csaba révén.

a 24 körös verseny eredménylistája: hungaroring_24_kor

a 24 órás verseny eredménylistája: hungaroring_24_veg