A Meditech és a VKE-Nelson két-két érmet vitt haza a Hortobágyról

Szombaton zajlott a Hortobágyon a 8. E.ON Délibáb Sportfesztivál, amelyen a montisok két távon indulhattak. A Mountain Bike Maraton 54,2 kilométeres távján Panyi János Gábor, a Meditech-Adverticum SC versenyzője szerezte meg az első helyet, 1:44’23” alatt teljesítve a távot. A második a TEAM Mountain Bike színeiben versenyző Grósz Béla lett, aki mintegy egy perces hátránnyal, 1:45’21” alatt futott be. Az E.ON Délibáb Sportfesztivál hosszabb kerékpáros távján a kazincbarcikai Kerek Zoltán lett a harmadik 1:48’16”-es idővel.

8. E.ON Délibáb Sportfesztivál 2011

Ugyanezen a távon a nőknél a VKE-Nelson két kerekese, Huszár Ildikó és Tatai Ildikó osztozott az első helyen. Huszár bő egy perccel előzte meg klubtársát és nyerte a nőknél a hosszú távot. A harmadik Szabó Katalin (Electrolux) lett.

A sportfesztivál 33,8 kilométeres mountain bike távján a férfiaknál alföldi versenyzők uralták a dobogót – a nyíregyházi Farkas József szerezte meg az első helyet –, a nőknél a pomázi Scherk Tímea lett a győztes.

A hortobágyi mountain bike maraton már-már extrém időjárási körülmények között zajlott. A bringások végig tűző napon és közel 38 fokos hőségben tekertek végig a pusztán, ahol kiszáradt utak és ökörcsapások nehezítették a pályát. Az E.ON Délibáb Sportfesztivál kerékpáros távjain több mint 200-an indultak.