Valter Attila 18. lett az idei Giro eddigi legkeményebb szakaszán!

A Giro d’Italia 9. szakaszán mostoha körülmények és rengeteg szint várt a versenyzőkre, végül szökésből Ruben Guerreiro (EF Pro Cycling) nyert Jonathan Castroviejo (Ineos Grenadiers) előtt, míg magyar részről Valter Attila remekelt ezen a napon, a főmezőnnyel együtt a rózsaszín trikós előtt a 18. helyen ért célba.

Forrás: giroditalia.it

A Giro d’Italia 9. szakasza volt az első igazán komoly, sok szintet tartalmazó szakasz az idei Olasz Körversenyen, ahol már következtetni lehet a verseny végső győztesére. Két első és két második kategóriás hegy várt ezen a napon a mezőnyre, ráadásul az egyik első kategóriás emelkedő tetején végződött a szakasz, így minden adott volt arra, hogy igazi küzdelmet láthassunk.

Az időjárás nem volt kegyes a versenyzőkhöz ezen a napon, a hűvös, esős időben előkerültek a kabátok és a kesztyűk is. Az első emelkedőn heten – Ruben Guerreiro (EF Pro Cycling), Jonathan Castroviejo (Ineos Grenadiers), Eduardo Sepulveda (Movistar) and Ben O’Connor (NTT Pro Cycling), plus Giovanni Visconti (Vini Zabu-Brado-KTM), Kilian Frankiny (Groupama-FDJ) és Larry Warbasse (AG2R La Mondiale) – tudtak ellépni, majd hozzájuk még óriási erőfeszítések árán tudott Mikkel Bjerg (UAE Team Emirates) csatlakozni.

Castroviejo miatt nem engedték nagyon messzire a szökést, hiszen a spanyolnak csak 6 perc 42 másodperc hátránya volt az összetettben, ezért folyamatosan 7 perc alatt tartották a szökevények előnyét. A főmezőnyben a várt küzdelem ezen a napon elmaradt, egyedül az utolsó előtti emelkedőn állt előre a Trek-Segafredo csapata, különben hagyták dolgozni a rózsaszín trikós csapatát, a Deceuninck-Quickstep-et.

A szökésből Visconti, Sepúlveda és O’Connor szakadtak le az utolsó előtti hegyen, majd a cél előtt 6,3 km-rel Castroviejo próbálta döntésre vinni a szakaszgyőzelem sorsát, de Ruben Guerreiro bírta vele a tempót. Az Ineos bringása még az utolsó km-en is megpróbált elszakadni, de nem bírt a portugállal, aki kb 200 méterrel a vége előtt váltott ritmust és szakította le a spanyolt, mellyel megnyerte a szakaszt.

Az összetett menők az utolsó kilométert nyomták meg, és pár másodperc különbséggel értek célba, legjobban Keldermann és Fuglsang szerepeltek, de a rózsaszín trikós Almeida is megúszta 18 másodperc hátránnyal hozzájuk képest. Magyar versenyzőnek is örülhettünk, hiszen Valter Attila a 18. helyen ért célba a már említett összetett első Almeida előtt.