Underworld Kupa 2011: Módos és Szalay lett az alvilág ura!

Szombaton második alkalommal került megrendezésre a MOFÉM Underworld Kupa, melynek a kőbányai Merkapt Maraton Sportközpont és az alatta található pincerendszer adott otthont. A nők versenyét Módos Gabriella (Merida Maraton Team-CST), az elit férfiak futamát pedig Szalay Péter nyerte (X2S).

A Mountainbike Challenge sorozat negyedik versenyeként került megrendezésre az Underworld Kupa, melyen 5 futamban 6 kategória 18 helyezettj kerültek értékelésre. Kilenc órakor a junior és női mezőny rajtjával vette kezdetét a föld alatti hajsza. A nők viadalában Módos Gabriella állt az élre, míg a juniorok között a szintén Meridás Szalontay Bence diktálta a tempót. Fölényük meggyőző volt, így győzelmük nem forgott veszélyben.

Az elit férfiak futamában már koránt sem volt ilyen egyértelmű a helyzet. A rajtot követően Búr Zsolt (Bringabanda) és Szalay Péter (X2S) kezdtek a legjobban, majd körről körre nőtt az előnyük az üldözőkkel szemben. Az élen állók egymást előzgetve, felváltva vezették a mezőnyt és biztosnak tűnt, hogy az utolsó méterek hoznak majd döntést. A bronzcsata is izgalmasan alakult, itt Gulyás Ádám (LTV Merida Racing) és Süle Róbert (KTM) viaskodott a dobogós helyért. A futamot végül Szalay nyerte minimális előnnyel BuZsó előtt, míg a harmadik helyen Süle Róbert futott be.

Az első két futam eredményhirdetése nem sokkal dél után került megtartásra. A dobogósok értékes ajándékokat vehettek át és egyedi trófeaként, kőbe vésett lánckereket emelhettek a magasba.

Délutánra a hobby futamok maradtak, amelyben 150 kerekes rajtolt el. Ekkorra a pince bejáratánál már frenetikus hangulat alakult ki a szurkolóknak köszönhetően, ami plusz motivációt jelentett a versenyzőknek. Az Underworld Kupa a master férfiak befutójával ért véget, ugyanis 19 órakor kezdetét vette a hivatalos after party, amelyen kb. 50 bringás gyűlt össze és emlékezetes estét töltött együtt.