Székely Körverseny: Rózsa top10-ben a végén, Dina a legjobb összetettben

Tegnap két félszakasszal zárult a háromnapos Székely Körverseny, a Csíkszeredai körözés végén egy top10-es eredmény is összejött a magyaroknak…

A Szuper Beton csapata a Székely Körversenyen

A csütörtöki etap után szombaton nagyon nehéz szakaszt kellett teljesíteni, a 163 kilométer végén hegyi befutóval, itt az első nap után ismét Dina Márton (Cube-Csömör) volt a legjobb magyar bringás, ahogy szombat délelőtt a hegyi időfutamon is. Így az összetettben is a 19 éves mountain bike versenyző végzett legelőrébb, a 18. helyen, 5:07 perc hátránnyal. A versenyt egyébként a Synergy Baku Cycling Project kontinentális csapata dominálta, a hegyi befutón és a hegyi időfutamon is az orosz Kirill Pozdnyakov volt a leggyorsabb, s megnyerte az összetettet is. A szombati második félszakaszt, a Csíkszeredai körözést csapattársa, a korábban a Liquigasban profiskodó szlovén Matej Mugerli nyerte, mögötte Rózsa Balázs (Szuper Beton) szolgáltatta a négy csapatból (Szuper Beton, Epronex-Special Bikes, Cube-Csömör, DKSI) álló magyar küldöttség egyetlen top10-es eredményét, 8. helyezésével. A zárónap után Balázs nyilatkozott a versenyről:

Véget ért a Székely Körverseny! Első napi elmenés sokat kivett belőlem, de azért a második szakaszon is próbálkoztam. A szökés sajnos nélkülünk ment el, azonban az egész napot a szélben töltöttük el, hogy Matteót a lehető legjobb helyzetbe hozzuk, de sajnos egy malőr miatt nem úgy sikerült részéről a verseny, ahogy elterveztük. A hegyi időfutamon az elsődleges cél a limit elkerülése volt, hogy délután bejöjjek 10-be. A záró szakasz azonban nem indult valami jól, 4 km után két küllő szakadt ki a hátsó kerekemből, és kellett egy 10 km, mire visszazárkóztam az élmezőnybe, hiszen az oldalszélben kisebb csoportok már leszakadtak. A körözésben azonban magamhoz tudtam térni annyira, hogy a végén még a szakasz győzelem sem volt elérhetetlen távolságban, végül 8. lettem. Köszönöm a csapattársaimnak és az Epronexes srácoknak a segítséget, remélhetőleg a Bolgár Körre még jobb formában érkezünk a júliusi pihenő után, és az Eb-n is megkapjuk a lehetőséget a bizonyításra, de ez még az MKSZ-en múlik…