fbpx

Prémium erősítőkkel a minőségi zenehallgatás élményéért

Ahhoz, hogy a zenehallgatás valóban élvezetes legyen, szükség van egy minőségi audiorendszerre. Bár sokan nem gondolnak bele, de ebben a rendszerben minden komponens (még a kábelek is) egyaránt lényeges, és ha csak egy olyan is akad köztük, amivel valami nincs rendben, az az egész működésre kihat.

Mai cikkünkben az erősítők világába kalauzoljuk el olvasóinkat, hiszen ezeknek a készülékeknek a szerepe megkérdőjelezhetetlen a zenehallgatásban.

Mi az audioerősítők feladata?

Ezek a berendezések fogadják a zenelejátszóból érkező jeleket, amiket felerősítenek, majd továbbítanak a hangszórók felé. Sokféle erősítő létezik, már a felhasználási cél szempontjából is érdemes különbséget tenni köztük.

Hisz egyáltalán nem mindegy, hogy például a telefonbeszélgetések hangját szeretnénk felerősíteni, vagy zenehallgatásra keresünk egy alkalmas eszközt a Stream Audio high-end erősítőinek kínálatából.

Az előbbi esetben ugyanis nem szükséges, sőt kifejezetten kerülendő a teljes frekvenciatartományban történő erősítés, míg egy zenéhez használt terméknél alapvető elvárás, hogy ne csak a teljes hallható tartományban, hanem alatta és felette is végbemenjen a lineáris erősítés.

Hiszen ne feledjük, a cél az, hogy az audioberendezés a lehető legélethűbben adja vissza a hangszereket és az énekhangokat, hogy úgy érezzük, mintha egy koncertteremben ülve, élőben élveznénk a muzsikát.

Integrált vagy külön házba szerelt?

A hifi erősítők világában találkozni integrált és külön házba szerelt készülékekkel egyaránt. Mi a különbség köztük? Nos, az utóbbinál az elő- és végerősítő tulajdonképpen két különálló készülék.

Ennek a szeparáltságnak az előnye a magasabb hangminőség és a nagyobb teljesítmény. Hátránya azonban, hogy két eszközt kell beszerezni, amik nemcsak több helyet foglalnak, hanem összeadva az áruk is magasabb, nem beszélve arról, hogy plusz kábelekre is szükség lesz.

Az integrált változatoknál viszont az elő- és végerősítő egy készülékházba van beépítve, ezáltal a rendszer kompaktabbá és könnyebben kezelhetővé válik. A többségük ráadásul mintegy elosztóként is működik, azaz több készüléket is rájuk lehet csatlakoztatni, amit az adott típustól függően távirányítóval, vagy az előlapon lévő gombokkal lehet vezérelni.

Elektroncsöves, félvezetős, vagy hibrid?

Az elektroncsöves erősítők a klasszikus technológia mintapéldányai, ma már sokan csak nosztalgiából választják őket. Hisz megvan annak a varázsa, mikor felizzanak a csövek, a zenehallgatáshoz pedig egyfajta vizuális élmény is társul.

A félvezetős megoldás már egy modernebb technológia, de ezeknek is több fajtája létezik. Általában kompaktabb kialakításúak, és a csövek hiánya miatt kevésbé sérülékenyek.

A kettő között pedig a hibrid modellek találhatóak, melyek e két módszer előnyeit ötvözik, ezek manapság igen népszerűek. Viszont mivel a hallás szubjektív, ezért nem létezik egyetlen tökéletes erősítő vagy audiorendszer, hiszen mindenkinek mások az igényei és az elvárásai.

(X) Támogatott tartalom

Hozzászólások

Kerékpár magazin - Bikemag.hu - Hírek, tesztek, versenyek
Logo